російсько-українська війна

Близько 100 культурних інституцій припинили співпрацю з рф

29.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Близько 100 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з росією після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі. 

«Близько 100 культурних інституцій відправили російську культуру в бан. Не стомлююсь дякувати міжнародній культурній спільноті за безпрецедентну підтримку! Найбільші музеї світу, музичні та кінофестивалі, провідні театри та авторитетні аукціони вже з нами», написав міністр. 

У цьому списку зокрема є міжнародні книжкові фестивалі: Болонський, Лондонський, Франкфуртський, Тайбетський, Гвадалахарський, Лейпцизький, Будапештський міжнародні книжкові фестивалі, Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги»

 

Також від співпраці відмовилися й такі відомі платформи й організації, як Netflix, Spotify, The Walt Disney Company, Paramount Pictures Studios, Apple та Microsoft. 

 

Як повідомлялося, найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. 

 

Також, як відомо, письменники та письменниці з усього світу також висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.

 

Крім того, на підтримку України уже виступили  Польський ПЕН, Московський ПЕН, Румунський ПЕН, Французький ПЕН, Грузинський ПЕН та Японський ПЕН.

 

Нагадаємо, Україна розірвала з росією усі угоди в галузі освіти і науки.