війна

ПЕН Японії: Хочемо, щоб війна не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру

11.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Японський ПЕН заявив про підтримку України й висловили категоричний протест проти нападу Росії на Україну. Заяву підтримки опублікували на сторінці Японського ПЕН.

«Ми категорично протестуємо проти нападу Росії на Україну. Це явне захоплення території, це підле залякування тим, що ядерна зброя може бути використана, це акт агресії, який неможливо пробачити, адже він спричиняє суттєву загрозу всесвітній безпеці та позбавляє людей життя і свободи слова.

Як люди, що причетні до творчого самовираження, у своїх творах ми описуємо людське горе, страждання і радість. Але ми не хочемо писати про безглуздість нової війни.

Ми хочемо, щоб ця війна закінчилась якомога швидше, щоб вона не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру, промисловість, міста, школи, установи, а росіяни безглуздо не позбавлялися життя та свободи», – зазначили у заяві. 

 

Заяву підтримки підписали президент Японського ПЕН-клубу Нацуо Кіріно, президент Асоціації письменників Японії Маріко Хаяші, голова Асоціації письменників детективного жанру Японії Нацухіко Кьоґоку.

 

Нагадаємо, що на підтримку України уже виступили  Польський ПЕН, Московський ПЕН, Румунський ПЕН, Французький ПЕН та Грузинський ПЕН.

 

Крім того, як відомо, раніше німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. 

 

У відповідь на дану заяву президент українського PEN-клубу Андрій Курков повідомив, що попри пропозиції міжнародних організацій проводити онлайн-дискусії про проблеми України та війну з представниками російської культури, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде.