книговидання

10% українських видавців змушені були переїхати

12.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україні тільки 2,4% видавництв змушені були покинути Україну та ведуть свою діяльність за кордоном. Про це йдеться в опитуванні культурно-видавничого проєкту Читомо «Як працюють українські видавці в умовах війни». 

Тоді як повністю переїхали в інше місто України — 7,3% опитаних. 

 

Так, деякі видавці відкривають і власні філії за кордоном. Зокрема видавництво «Час майстрів» відкрили філію видавництва в польському Кракові.

 

Інші ж видавці, як і ті, що залишилися в Україні, так і ті, що перебувають за кордоном переважно працюють віддалено. 

 

«Скоротили до мінімуму виробництво аудіокнижок, здебільшого завершуємо ті, що почали перед ескалацією війни. Здійснюємо запис на партнерських студіях у різних містах та на домашніх студіях дикторів, монтаж — на домашніх робочих станціях звукорежисерів. Команда працює повністю у віддаленому режимі з різних міст в Україні й поза нею. Частина залишилася в Києві», — розповідають у видавництві «Абук». 

 

54,9% видавництв не змінили локації в Україні, а частково переїхали в інше місто — 35,4%. 

За кордоном нині працюють видавництва або співробітники таких видавництв, як «Смакі», «Компас», «Смолоскип», «Creative Women Publishing», «НК-Богдан», «Комора», «Маміно», «Лабораторія», «Nebo BookLab Publishing», «Bookraine Publishing House», «Каламар», «Дух і Літера», «Школа» та інші.  

 

«Ми у відносно безпечному місті — Чернівцях, тому свою діяльність не зупиняли і виконуємо її в повному обсязі», — розповідають у Видавництві XXI. 

 

«Команда видавництва Creative Women Publishing повертається до активної роботи над усіма своїми проєктами. Попри те що зараз команда географічно розпорошена (частина її в Україні, а частина за кордоном), усі перебувають на зв’язку», — розповідають у Creative Women Publishing.

 

Повну версію дослідження книговидавничого ринку під час війни дивіться на сайті культурно-видавничого проєкту Читомо за посилання. 

 

Онлайн-опитування гравців книжкового ринку проходило з 26 березня по 8 квітня 2022 року. В ньому взяли участь 81 видавництво з усієї України. 

 

Як відомо, Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запускає краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном.

 

Нагадаємо, що поблизу Відня планують створити логістичний центр, куди з України передадуть понад 500 тисяч книжок та підручників для розповсюдження між українськими біженцями в західних країнах.