переселенці

В Австрії створять логістичний центр для розповсюдження українських книжок серед біженців

10.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Поблизу Відня планують створити логістичний центр, куди з України передадуть понад 500 тисяч книжок та підручників для розповсюдження між українськими біженцями в західних країнах. Про це повідомив голова правління АТ ДАК «Укрвидавполіграфія» Василь Продан.

 

«Ми працюємо над втіленням ініціативи за підтримки посольства України в Австрії», —  наголосив він.

 

Наразі шукають відповідне приміщення та способи доставляння до Відня літератури зі складів в Україні, зокрема в Харкові. 

 

«Книжки  великими партіями прибуватимуть на склад, волонтери їх сортуватимуть. Це дозволить швидко реагувати на всі запити з різних європейських країн», — зазначив голова правління Укрвидавполіграфії та додав, що ті, хто потребує української літератури, забиратимуть книжки власним коштом. 

 

Він зауважив, що створення логістичного хабу у Відні дасть змогу не лише централізовано вивести книжки за кордон із різних міст України, які постраждали від війни, але й сприятиме спрощеному провезенню літератури як гуманітарної допомоги у великих обсягах через європейські кордон без розмитнення та ПДВ.

 

Таким чином, українські книжки безкоштовно відправлятимуть українцям, які їх потребують у різних точках Європи, починаючи від країн-сусідів Польщі та Румунії та закінчуючи віддаленими країнами – Іспанією, Італією, Португалією.

 

7 квітня у межах ініціативи в посольстві України у Відні вже відбулася передача книжок за першим запитом, який надійшов з-за кордону від організації VIELE-Verein für interkulturellen Ansatz in Erziehung, Lernen und Entwickelung — асоціації міжкультурного підходу в освіті та розвитку.

 

Зокрема їм передали підручники для дітей 1-4 класів початкової школи, що дозволить запровадити уроки з української мови, літератури та історії для дітей з України в місті Зальцбурґ.

 

«У результаті бойових дій багато сімей з дітьми були вимушені залишити свої домівки. Сім’ї за кордоном потребують, окрім іншого, культурологічну та освітянську підтримку, а це – також змога отримувати інформацію, знання з українських книжок, підручників, дитячої, художньої та наукової літератури. Тому основна мета – щоб діти та сім’ї переселенців отримали змогу отримувати цю літературу безкоштовно у будь-якій точці Європи», — підкреслив Продан.

 

Нагадаємо, Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запускає краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном.

 

Польський фонд Fundacja Powszechnego Czytania (Фундація загального читання)  теж створив ініціативу з передачі книжок українським біженцям.

 

Джерело: Укрінформ