дитяча література

Анастасія Лавренішина написала сценарій до екранізації своєї повісті «Дрімучий ліс»

10.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За книжкою Анастасії Лавренішиної «Дрімучий ліс» створюють повнометражний анімаційний фільм. Про це Читомо повідомила творча група проєкту. 

У фентезійній повісті йдеться про дівчину Уляну, як змалку мешкає у моторошної чаклунки, яку називають просто Старою. Одного разу стаються дивні речі: подруга зникає, перетворившись на дерево, а у ліс прибув чужий Сірий Вовк, за яким відмовляється ходити його тінь. Тоді Стара відправляє Уляну серед ночі в той закуток Дрімучого лісу, де сама не буває, і вимагає, щоб Уляна принесла їй звідти Відьомську книгу.

 

Цього року команда проєкту за підтримки Українського культурного фонду створила презентаційний пакет, до якого входить сценарій майбутньої стрічки, сторіборд і тизер.

 

«Сам сценарій наразі не сильно відрізняється від книжки. Єдине, довелося побудувати лінійну оповідь, перенісши флешбек із середини на початок та пропрацювали головну антагоністку − Рогату Чаклунку, яка завдає шкоду Дрімучому лісу», − зазначили учасники проєкту.

 

Нещодавно на фейсбук-сторінці фільму оприлюднили його тизер.

Сценарій до майбутньої стрічки написала сама авторка фентезі − Анастасія Лавренішина, а режисером виступив Анатолій Лавренішин. Над ним також працювали композитор Антон Байбаков, звукорежисерка Марія Нестеренко та кольористка Катерина Гусак. Ця команда працювала над повнометражним мультфільмом «Віктор_робот», який цього літа був у широкому прокаті та нещодавно здобув перемогу на грузинському міжнародному кінофестивалі Tofuzzi.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо письменниця і авторка сценарію Анастасія Лавренішина розповіла:

 

«Ми уже завершили етап розробки. Маємо рецензії на сценарій від викладача сценарної майстерності Дениса Замрія, відгук на сторіборд від викладачки анімації Олени Касавіної. Наш офіційний тизер є для того, щоб ходити на пітчинги. Водночас це і буктрейлер для книжки. Уже плануємо участь у різноманітних пітчингах: як українських, так і міжнародних».

 

Творча група має намір створити український мультфільм на основі фентезі у форматі 2D за допомогою доповненої реальності. Письменниця додала, що створення такого фільму − тривалий процес: «На створення «Віктора_робота» у нас пішло три роки виробництва і два роки розробки».

 

Додамо, повість для дітей «Дрімучий ліс» вийшла 2018 року у видавництві «Фонтан казок». Анастасія Лавренішина за книжку «Дрімучий ліс» отримала перемогу у премії «Еспресо. Вибір читачів-2018».