Маріанна Кіяновська

«Бабин Яр. Голосами» Кіяновської видали у США

22.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Збірку «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської видав у США Гарвардський український дослідницький інститут. Про це повідомили на сторінці інституту.

«Цією збіркою зворушливих віршів відома українська поетка вшановує жертв Голокосту, пишучи їхні історії про жах, смерть і виживання їхніми власними уявними голосами. Мистецькі та ретельно інтоновані вірші передають досвід звичайних цивільних людей, які переживають нестерпні події, що призвели до різанини в київському Бабиному Яру, з точки зору першої особи, з таким ефектом, що водночас викликає занурення та відчуження. Задумана як данина пам’яті полеглим, книжка порушує складні питання про пам’ять, відповідальність і вшанування пам’яті тих, хто був свідком зла, яке межує з невимовним», — ідеться в анотації.

 

У збірці надрукована поезія і англійською, і українською мовами. Це останнє видання серії Гарвардської бібліотеки української літератури.

 

Вірші переклали Оксана Максимчук та Макс Росочинський, передмову — Поліна Барскова.

 

 

Видання можна взяти напрокат або замовити як у паперовому вигляді, так і в електронному. 

 

Нагадаємо, за збірку «Бабин Яр. Голосами» Маріанна Кіяновська здобула звання Європейської поетки свободи 2022 року (European Poet of Freedom 2022) та Шевченківську премію в галузі літератури за 2020-й рік.