Берлін

Берлінське кафе Moskau тимчасово змінило назву на Cafe Kyiv

26.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Берлінське кафе Moskau до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну змінило назву на Cafe Kyiv на чотири дні. Про це повідомили на сайті фонду Конрада Аденауера.

27 лютого Cafe Kyiv проведе одноденну конференцію, де будуть дискусії стосовно війни в Україні, загальноєвропейської безпеки та післявоєнного відновлення України.

 

Крім того, організатори обіцяють воркшопи про український живопис, кінематограф, історію і традиційні страви. Захід триватиме з 9:00 по 23:30.

 

«Ми сигналізуємо, що Київ ближчий до нас, ніж Москва – географічно та політично. На початку російського наступу ми думали про постійне перейменування, і до цього нас закликали численні електронні листи та огляди Google, іноді з неприємними словами. Однак будівля існує вже майже 60 років, є пам’яткою та є частиною Карл-Маркс-Алеї, яка внесена до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», — зазначила Крістін Веземанн, керівниця відділу стратегії фонду Конрада Аденауера.

 

24 лютого поблизу кафе розпочалася хода, присвячена роковинам російського вторгнення в Україну.

 

 

Cafe Moskau – культовий ресторан, збудований у 60-х роках, розташований на алеї Карла Маркса у Берліні. Кафе було місцем зустрічей часів НДР, також співробітників Штазі. Після возз’єднання Німеччини тут проводили конференції та заходи.

 

Нагадаємо, у Берліні назвали площу на честь Одеси та парк у берлінському районі Штегліц-Целєндорф на честь Харкова.

 

Чільне фото: Ральф Люттер