бібліотеки

Бібліотека у Дніпрі отримала книжкове поповнення з колекції Володимира Пилишенка

19.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Бібліотека імені Джона Маккейна у Дніпрі отримала нове книжкове поповнення з США. Про це повідомили у пресцентрі Дніпровської міської ради.

 

До бібліотеки надійшли майже 3 тисячі примірників різної літератури з колекції професора Володимира Пилишенка. Книжки, що надійшли до бібліотеки, збирала делегація з представників мерії Дніпра влітку 2021-го року під час візиту до США.

 

«Це була цікава робота. Відібрали багато примірників, виданих в Україні до 1917 року, в Українській Народній Республіці, в еміграції. Тобто це та література, яка не могла бути в Українській РСР, оскільки за неї можна було отримати строк. Ці книжки — важливі для розуміння української історії, еміграції. І символічно, що вони надійшли до бібліотеки у роковини смерті Володимира Пилишенка», – зазначив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара. 

 

Він повідомив, що серед відібраних видань є спогади ветеранів визвольних змагань, праці всесвітньовідомих істориків і лідерів суспільної думки минулого, художня література діаспорних класиків і українські переклади всесвітньовідомих авторів, мистецькі альбоми та енциклопедичні видання. 

 

За словами наукового співробітника-консультанта КП «Музей історії Дніпра» Олега Репана, у цій партії літератури з-поміж іншого є англомовні видання з історії та культури України, книжки з таборів переміщених українців: «Також є й унікальні книги на івриті, видані на початку ХХ століття. Звертатимемося до наших колег, щоб розібратися про що ця література. Є книги зі свідченнями наших земляків про Голодомор».

Це не перше поповнення фонду бібліотеки імені Дж. Маккейна, воно триватиме й надалі. «Ведемо роботу, спілкуємося з українською діаспорою в США, щоб продовжувати поповнювати бібліотеку цінними виданнями, пов’язаними з Україною, через українські церкви в Америці, посольства, представників нашої діаспори у США», — розповіла начальниця управління економічного розвитку та інвестицій міськради Наталія Чернишова.

 

За словами директорки департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’ї Білої, Володимир Пилишенко у віці 84 років приїжджав із США до Дніпра, щоб особисто подивитися і обрати місце, куди ж саме переїдуть його книги. Потім відправляли йому дизайн бібліотеки, як вона виглядатиме. «Він ретельно відбирав книги зі своєї колекції, які переїхали до нас у першій партії. І говорив, що він дарує не лише книги, а й свою душу», — додала вона.

 

Володимир (Мірко) Пилишенко — американський професор українського походження, архітектор, графік, архівіст, бізнесмен і філантроп, діяч української діаспори.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Острозькому музеї книги і друкарства оцифровували старовинні рукописи за сприяння США. Також того року в архівах львівської бібліотеки знайшли старовинний рукопис ХVII століття.

 

Чільне фото: Дніпровська міська рада