біженці-українці

Бібліотеки ще шістьох країн відкрили українські полиці

07.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах проєкту «Книжки без кордонів» українськими книжками поповнилися бібліотеки принаймні шести країн. Про це Олена Зеленська повідомила у своєму телеграм-каналі.

Українські книжки тепер можна знайти в Туреччині (Національна президентська бібліотека), Естонії (Естонська національна бібліотека), Литві (Центральна бібліотека Вільнюського міського управління), Словаччині (Міська бібліотека в Братиславі), Швеції (бібліотека в центрі Kulturhuset у Стокгольмі) та Чехії (Міська бібліотека в Празі). 

 

Невдовзі «Українські книжкові полички» з’являться також у мережі книгозбірень Відня.

 

Зеленська зазначила, що цей проєкт задумували ще в період до повномасштабної війни як клуби культурного обміну.

 

«Наші вимушені переселенці за кордоном, у десятках країн Європи, зможуть взяти книжку рідною мовою собі чи дитині. І відчути, що Батьківщина – близько. На відстані книжки», — наголосила вона.

 

Проєкт «Книжки без кордонів» реалізують під патронатом першої леді Олени Зеленської спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги.

 

Нагадаємо, приватна школа у Ташкенті отримала збірки поезій класиків української літератури, а також збірки творів сучасних українських авторів в перекладі узбецькою мовою.

 

Усього в межах проєкту «Книжки без кордонів» для дітей з України, які вимушено виїхали до інших країн, надрукували 100 тисяч книжок.

 

Чільне фото: телеграм Олени Зеленської