Євгенія Бєлорусець

Бєлорусець стала лавреаткою премії «Жінки Європи» 2023 року

09.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Європейський рух Німеччини (EBD) нагородив українську письменницю Євгенію Бєлорусець премією «Жінки Європи». Про це повідомили на сайті організації.

Бєлорусець нагородили за її творчість, в якій вона «вже понад 10 років проливає світло на повсякденні реалії життя людей в Україні».

 

«Своїми роботами ви творите більше, ніж мистецтво. Ви створюєте те, чого люди потребують у часи темряви найбільше – надію й мужність. Ваші фотографії й тексти документують не лише жахи війни, вони допомагають нам зрозуміти, що проживають українці щодня», — заявив під час церемонії голова комітету в закордонних справах німецького Бундестагу Міхаель Рот. Він нагадав, що канцлер ФРН Олаф Шольц у нещодавній промові в Бундестазі з нагоди роковин російської агресії цитував Євгенію Бєлорусець.

 

За словами Рота, Україна заслуговує на чесний і реалістичний план набуття членства в ЄС, а переговори про вступ мають розпочатися щонайпізніше наприкінці цього року або на початку наступного.

 

Євгенія Бєлорусець — українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка, письменниця. Співзасновниця літературно-мистецького журналу «Простори», учасниця кураторської групи «Худрада». З 24 лютого до 5 квітня 2022 року вона щодня публікувала повідомлення з української столиці Києва, описуючи побут, нормальну налагодженість якого було враз утрачено з початком брутальної загарбницької війни.

 

Її воєнний щоденник став основою підготовленої для Бундестагу карти пам’яті (Mind Map), що на підставі фотографій і текстових блоків день у день реконструює початок війни.

 

EBD відзначає нагородою жінок, які своєю добровільною громадською діяльністю зробили особливий внесок у зближення та консолідацію об’єднаної Європи. Лавреатка премії отримує символічну нагороду у вигляді брошки й стає частиною мережі жінок, відданих Європі.

 

Нагадаємо, у 2022 році Євгенія Бєлорусець отримала літературну премію Горста Бінгеля за «Щоденник війни». 2023 року щоденник видали у США.

 

Чільне фото: PinchukArtCentre