BookForum

BookForum 2022 оголосив програму за участі Харарі, Літтеля, Ґеймана

15.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львівський BookForum 2022 опублікував програму. Про це повідомили на сайті громадської організації «Форум видавців», ініціатора та організатора фестивалю.

Як зазначили організатори, BookForum 2022 стане майданчиком, що об’єднає Україну з культурною елітою світу заради висвітлення на весь світ гострих та незручних питань сьогодення.

 

Мета цьогорічного фестивалю — на міжнародному рівні порушити питання покарання російських пропагандистів нарівні з військовими злочинцями та сприяти організації міжнародного трибуналу для замовників і виконавців найбільшої війни в Європі з часів Другої світової. 

 

У заході візьме участь світова інтелектуальна еліта: Філіп Сендс, Генрі Марш, Ювал Ной Харарі, Джонатан Літтель, Ніл Ґейман, Майкл Катакіс, Олександр Михед, Севгіль Мусаєва, Олена Стяжкіна, Вадим Карп’як та інші. 

 

«Це честь та привілей бути частиною 29-го Львівського BookForum. Навіть у темні дні війни фестиваль продовжує сміливий акт опору та дозволяє таким письменникам, як я, солідаризуватися з письменниками та читачами України. За допомогою Hay Festival програма Lviv BookForum може охопити мільйони людей у ​​всьому світі. І це стосується кожного, де б ви не були. Приєднуйтесь, слухайте та вчіться», — зазначив Ніл Гейман.

 

Упродовж чотирьох днів гості Форуму дискутуватимуть на теми:

 

  • Про те, як війна в Україні змінить Європу говоритимуть Філіп Сендс, Тетяна Огаркова, Володимир Єрмоленко та Міша Ґленні;
  • Про імперіалізм та ідентичність спілкуватимуться Олена Стяжкіна, Абдулразак Гурна, Ігор Померанцев, Лідія Качо, Джон Лі Андерсон;
  • Про пропаганду та покарання пропагандистів обговорюватимуть Філіп Сендс, Бруно Масаеш, Пітер Померанцев, Люба Цибульська, Емма Вінберг.

 

За словами програмної директорки Львівського міжнародного BookForum та кураторки фестивалю Софії Челяк, культурний фронт — антипод пропаганди, що стала винуватцем війни на рівні з її замовниками. «Роль публічних інтелектуалів завжди була в тому, щоб не просто осмислювати дійсність, але і впливати на певні політичні рішення. Саме культурний істеблішмент починає дискусії, які зрештою відбиваються на ключових подіях світу. Наша програма побудована так, щоб висвітлити незручні запитання, на які може не бути однозначної відповіді», — зазначила вона.

 

«Нехай цей фестиваль ідей та талантів спонукатиме більше людей голосно заявляти свою позицію та більше ділитись своїми дарами», — наголосила письменниця Маргарет Етвуд.

 

З повною програмою Львівського Book Forum 2022 можна ознайомитись за посиланням.

 

BookForum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року відбувається щоосені у Львові. Організатор — ГО «Форум видавців». 

 

За останні 23 роки фестиваль охопив понад 2500 унікальних авторів з 43 країн, а також 15 000 фахівців книжкової галузі.

 

Фестиваль організовують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Digital партнер Bookforum є Hay Festival (Велика Британія), один з найбільших літературних фестивалів світу.

 

Як повідомлялося, BookForum відбудеться в форматі онлайн з 6 по 9 жовтня 2022 року у Львові.

 

Читайте також: Гра в розгубленість: як пройшов BookForum у 2021 році.