інтернет

Браузер для забезпечення анонімності TOR українізувався

19.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Свіжа версія браузера для анонімності TOR отримала додаткові мови інтерфейсу, серед яких і українська.

Розробники версії TOR Browser 12 дякують «всім волонтерам, які наполегливо працювали над перекладом Tor Browser на кожну мову».

 

Окрім української, браузер відтепер підтримує й албанську мову.

 

Раніше, якщо користувач хотів використовувати Tor Browser не англійською мовою, йому потрібно було знайти та завантажити одну з відповідних мовних версій зі сторінки завантаження. Перемикання мови після встановлення браузера Tor також вимагало або додавання нового мовного пакета до інсталяції, або повторного завантаження браузера Tor з нуля.

 

У новій версії браузера підтримувані мови тепер включені в єдиний комплект. Мову відображення можна змінити без додаткових завантажень через меню «Мова» в «Загальних налаштуваннях». 

 

Версія 12 браузера Tor доступна для Windows, Linux і macOS Пакет Tor об’єднує безпосередньо веббраузер і клієнт для The Onion Router або скорочено TOR.

 

Tor (The Onion Router) — це браузер, створений для забезпечення анонімності в інтернеті. Клієнтське програмне забезпечення Tor маршрутизує Інтернет-трафік через всесвітню мережу добровільно встановлених серверів з метою приховування розташування користувача. Окрім того, використання Tor робить складнішим відслідковування Інтернет-активності як на рівні вебсайту, так і на рівні Інтернет-провайдера. Також браузер призначений для доступу до вебсайтів, видимих лише в мережі TOR. 

 

Нагадаємо, у 2020 році запустили проєкт «Інтернет-мудрість», що дозволяє поглибити свою медіаграмотність.

 

Читайте також: Війна за реальність: людські спокуси та агресія на службі у фейків

 

Джерело: The Register 

 

Чільне фото: The Conversation