Велика Британія

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

27.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.

Девід Пірсон отримав нагороду «Переможець серед переможців» за дизайн роману Джорджа Орвела «1984» від видавництва Penguin Classics.  Дизайн Пірсона був визнаний найкращим оформленням книжки, що отримала нагороду ABCD за її десятирічну історію.

 

 

Дизайнерка Голлі Овенден виграла як у номінації «Діти 6-12» за видання «Жаровня каштанів» Єви МакДоннелл (видавництво Everything With Words), так і в номінації «Літературна белетристика» за «Джон» Кетрін Джей Чен (видавництво Hodder & Stoughton).

 

 

Лідія Благден стала переможницею у номінації «Наукова фантастика/фентезі» за «Там» Кейт Фолк (Hodder Studio).

 

 

Джон Грей переміг у категорії «Документальна література» за «Друзі-хлопчики» Майкла Педерсена (видавництво Faber), ілюстрації Натаніеля Рассела, артдиректорка Донна Пейн.

 

 

Джо Томсон перемогла в номінації «Серії» за свою роботу над Collins Modern Classics.

 

 

Сюзанна Дін перемогла в категорії «Класика/перевидання» з книжкою «Кафка на березі» Харукі Муракамі (видавництво Vintage), проілюстрованою Накамурою Кіоко.

 

 

Одрі Кері-Нагі виграла  в номінації «Діти 0-5» зі своєю роботою над «Хлопчиком із квітами у волоссі» (видавництво Walker), написаною та проілюстрованою Джарвісом з артдиректором Дейрдре Макдермотт.

 

 

Люк Берд отримав премію у номінації «Кримінал і трилер» за книжку «Рука допомоги» Селії Дейл (Daunt Books) з артдиректоркою Мерігольд Еткі.

 

 

Джек Сміт переміг у номінації «Масовий ринок» із виданням «Чорний пес» Кевіна Бріджеса (видавництво Wildfire), артдиректор Патрік Інсоль.

 

 

Мішель Брекенборо виграла премію Young Adult за книжку Еріка Дж. Брауна «Усе, що залишилося у світі» (видавництво Hodder Children’s Books) з ілюстраціями Люка Мартіна.

 

 

The Academy of British Cover Design (ABCD) провела свій перший конкурс дизайну обкладинок книжок у 2014 році й відтоді нагородила 82 переможці обкладинок у 9 категоріях. Участь у нагородженні, яку проводять дизайнери-фрілансери Джон Грей та Джеймі Кінан, безкоштовна для дизайнерів. Короткі списки премії складає експертна група галузевих креативників, а за переможців голосують відвідувачі вечорів ABCD.

 

Повний перелік обкладинок, що увійшли до короткого списку 2023 року, можна переглянути за посиланням.

 

Як відомо, 2019 року до переліку переможців премії Британської асоціації дизайнерів та артдиректорів D&AD потрапило українське видання.

 

Читайте також: 5 небезпек сучасної росії, які передбачив Орвелл у романі «1984»

 

Зображення: ABCD