біженці-українці

Британське видавництво опублікує щоденник 12-річної українки-біженки з Харкова

24.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США та Великій Британії опублікують щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України», який розповідає про її подорож із бабусею з охопленого війною Харкова до Дубліна. Про це повідомило видавництво Bloomsbury, яке й опублікує книжку. 

 

«Це захоплюючий, терміновий і зворушливий щоденник молодої української біженки Єви Скалієцької. Він розповідає про дванадцять днів в Україні, які назавжди змінили життя 12-річної Єви. Її розбудили вранці від жахливих звуків обстрілу. росія вторглася в Україну, і її харківський дім більше не був безпечним притулком, яким мав бути (його пошкодило бомбардуванням). Саме тоді, коли вона та її бабуся були змушені шукати притулок у вологому тісному підвалі, Єва вирішила записати свою історію. І це історія, яку світ має почути», — ідеться в анотації до щоденника.

 

У березні Єва та її бабуся Ірина Скалецька евакуювалися до Дубліна.

 

«Єва полонила серця нації, коли її показали на Channel 4 News з бабусею після того, як вони втекли з України до Дубліна. “Ви не знаєте, що таке війна” — це потужний опис того, що таке конфлікт очима дитини. Необхідно, щоб цю історію прочитали як дорослі, так і діти старшого віку», — зазначили у Bloomsbury.

 

 

Книжка «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України» (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine) вийде 25 жовтня 2022 у США (видавництво Union Square) та Великій Британії (Bloomsbury). Частину коштів від продажу видавництва передадуть організаціям, які допомагають українським біженцям.

 

«Історія Єви глибоко зворушила нас. Ми дуже раді, що Єва вирішила опублікувати книгу «Ти не знаєш, що таке війна» у видавництві Bloomsbury. Це книжка, яку має прочитати кожен», — зазначила редакторка Саллі Бітс.

 

Щоденник опублікують з ілюстраціями на обкладинці, натхненими українським народним мистецтвом Анастасії Стефурак, та картами Харкова, України та Європи ілюстраторки Ольги Штонди, переселенки з Харкова.

 

Нагадаємо, у 2020 році автобіографічну книжку ветеранки війни на Сході України Валерії Бурлакової «Життя P.S.» перетворили на театральну виставу. 

 

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору», яка розповідає про його полон у російському концтаборі «Ізоляція» в Донецьку, видадуть восьмою мовою.

 

Джерело: The Washington Post

Чільне фото: Bloomsbury