музей

Будинок Олександра Олеся в Сумах СБУ передасть місту

13.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В управлінні Служби безпеки України в Сумській області погодилися повернути у відання Сумської ОТГ будівлю, у якій жив Олександр Олесь. Про це повідомляє Суспільне.

 

Згідно з повідомленням, до Служби безпеки надійшли звернення Національної спілки письменників України та громадської організації «Сумське земляцтво», у яких висловлювалося прохання передати будівлю на вулиці Петропавлівській, 83 до відання Сумської міської ради з метою облаштування в ній літературно-меморіального музею Олександра Олеся.

 

 

Як розповідає літературознавець Сергій П’ятаченко, у цій будівлі поет мешкав близько 15 років. Окрім цього, тут жила його мати та дві сестри, коли вони переїхали до Сум з Білопілля. Останні ж 25 років тут розміщувався один із відділів СБУ.

 

За словами директора департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міськради Юрія Клименка, кілька останніх років будівля стоїть пуста, від роботи будівельної техніки поблизу у ній з’явилися тріщини в стінах на другому поверсі.

 

 

Будинок Олеся в Сумах – це двоповерхова споруда з аркою у середмісті на вулиці Петропавлівській. Він має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Меморіальна дошка на фасаді розповідає про те, що на початку ХХ століття тут жив український поет Олександр Олесь.

 

2 вересня біля будівлі митці влаштували акцію за створення тут музею Олександра Олеся.

 

Петиція про створення музею набрала потрібну кількість голосів і отримала відповідь від міської влади. До цього міська влада посилалася на те, що не є розпорядником приміщення і не може вирішити, як його використовувати.

 

Нещодавно ми повідомляли, що будинок у селі Колодяжному, в якому жила Леся Українка зі своєю родиною і в якому наразі працює її меморіальний музей, перебуває у стані руйнації.