Youtube

Буктьюб по-українськи: ще 10 і 1 книжковий відеоблогер

29.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український буктюб ще має куди рости, має ніші, які потрібно заповнювати. Наприклад, досі бракує достатньої кількості вузькоспеціалізованих каналів про фантастику та фентезі, класику, дитліт тощо. Багатьом блогерам варто працювати над вдосконаленням ораторських здібностей, динамікою відео та естетикою самого кадру. Позначку у 5 тисяч підписників перетнули не так і багато авторів, а про десятки тисяч наразі доводиться лише мріяти. Але процес іде, кількість каналів потроху зростає, а разом з тим підтягується і якість.

Минуло вже три з половиною роки від останнього нашого матеріалу про книгоблогерів в українському сегменті Youtube. Відтоді з’явилося чимало нових оглядачів, про яких нарешті варто розповісти. 

Лука в ефірі

Лука зі Львова наймолодший і найперспективніший блогер. Йому лише 10 років. Він робить короткі відеоогляди, і саме в цьому його перевага – у лаконічності, динамічності та креативності. У кожному відео Лука дивує чимсь оригінальним: то тематичними врізками про книжку, то несподіваними змінами локацій, то кулінарними експериментами, якщо у прочитаній книжці є рецепти. Та й до зйомок молодий блогер підходить серйозно – завжди в сорочці й метелику, справжній джентльмен! 

 

YevaLib

Єва живе в Трускавці Львівської області. Вона оглядає підліткові книжки, розповідає про книжкові покупки й іноді проводить цікаві розіграші. Єва читає дуже багато й завжди цікаво викладає свої думки, а її блог корисно слухати й дивитися не лише підліткам як цільовій авдиторії, а й письменникам та видавцям, які створюють підліткову літературу. Єва активно знімає відеоогляди вже понад два роки і має на своєму каналі майже півтори сотні відео.

 

Алла Комарова

Алла почала знімати книжкові огляди рік тому, і робить це доволі часто. Її відео тривають від 20-ти й навіть до 50-ти хвилин, але не через те, що вона повільно й марудно говорить на камеру – якраз навпаки. Їй завжди є що сказати, і робить вона це так динамічно, феєрично, відверто й іноді надто емоційно, що її огляди не доводиться слухати на швидкості 1,5 чи 2. Алла невиправний книгоголік, про що свідчать її книжкові покупки, то якщо ви шукаєте книжкового співрозмовника, бодай віртуального, цей канал стане для вас справжньою знахідкою.

 

Bookoholic

Олена на Youtube вже три роки, читає доволі різноманітну літературу, включно з фантастикою та коміксами. Її відеоогляди теж доволі довгі за хронометражем, але це вже так зване slow review (якщо такий термін існує, звісно). Олена розмірковує про прочитане без поспіху, доволі критично. Також на її каналі ви можете більше дізнатися про саму Олену, про її книжкову історію, улюблені книжкові серії, побачити її книжкові полиці та багато іншого.

 

Світлана

Світлана проживає в Харкові й уже два роки активно знімає книжкові огляди. Її незмінний анутраж у кадрі – це кухня. Відеовідгуки будуть цікаві не лише шанувальникам фентезі чи фантастики, трилерів і містики. Світлана також багато читає дитячої та підліткової літератури. Лаконічно, змістовно й без спойлерів.

 

book in rye

Це канал львів’янки Іванни, якому вже 2 роки. Іванна розповідає про художню літературу, зокрема й про сучасну українську. Естетичний канал, на якому не лише огляди, а й добірки книжок, влоги й довколакнижкові роздуми. 

 

Марія Клюс

Марія з Києва. Вона створила свій канал лише пів року тому, але огляди знімає активно – не лише на книжки для дорослих, а й для підлітків і дітей, ділиться «маминим досвідом» читання. З гумором, лаконічно й надзвичайно цікаво. А ще в Марії дуже приємний голос та естетична картинка, і її відео від цього лише виграють. 

 

Книжкаріум

Канал Віталія з Києва – це переважно короткі моноогляди книжок, іноді довша розмова про книжку та автора тощо. Тут ви знайдете відгуки здебільшого про наукову фантастику та популярний нон-фікшн. Все коротко й по суті. 

 

Robert Menus

Андерграундний канал «Ґік-блог аутсайдера» із Луцька, шанувальника й палкого поціновувача контркультури, який створений 4 роки тому. Тут ви знайдете відеоогляди альтернативної літератури, огляди комп’ютерних ігор, враження про артхаусні мультфільми тощо. Як обіцяє Роберт в описі каналу: «Жодного саморозвитку! Лише фан, релакс та цілковитий інтелектлес!» Огляди не без гостроти і сарказму, чіткі й недовгі.

 

Books Land 

Ще одна львів’янка. Ольга веде свій книжковий канал 3,5 роки. Художка і нон-фікшн, розпаковування і буктюб-сюрпризи, книжкові полиці й покупки, звіти й плани, книжкові теги й влоги, а також книжкове похмілля. Це все ви знайдете на її каналі. Відео переважно довші 10 хвилин, дивитися рекомендуємо із чашкою чаю. 

 

EnMaandBooks

А ось цей канал, останній у списку (last but not least), суттєво відрізняється на тлі інших не лише контентом, а й тим, що це командна робота. Принаймні так було до недавнього часу – троє файних тернопільських хлопців (увага – семінаристів!) працювали над створенням відеороликів, але зараз канал веде лише Андрій. Окрім відеорецензій та порівняльних відео про книжкові екранізації, тут є класна рубрика новин зі світу літератури, і саме вона виділяє цей канал. Якісно прописаний сценарій, професійний монтаж, естетичний кадр, тематичні врізи й кумедні заставки, а на тлі цього всього звучить приємний голос, 

 

 

Читайте також: Telegram-стікери і поетичний Youtube-батл – як юзерів перетворюють на читачів