криза

Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

15.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Заявники одної з грантових програм Українського культурного фонду підготували позов до суду. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила керівниця проєктів благодійного фонду «Мистецькі надра», членкиня експертної ради «Культурні і креативні індустрії» УКФ Ольга Сагайдак.

Сьогодні представники експертів Українського культурного фонду і громадськості зустрілись з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та його заступницею Ларисою Петасюк. На зустрічі обговорили проблеми Наглядової ради Українського культурного фонду та перебіг грантового сезону.

 

Під час зустрічі йшлося, що заявники грантової програми «Знакові події» підготували позов до суду, який «частково або повністю може блокувати її реалізацію». Позов підготували у відповідь на порушення членами Наглядової ради УКФ процедур і фальсифікації під час прийняття рішень щодо надання грантів.

 

Відтак, Олександру Ткаченку передали лист-звернення з такими вимогами:

 

  • Вжити дій щодо скасування повноважень чинної Наглядової ради УКФ. Через зміни до закону, політичне рішення, судовий позов МКІП тощо.

 

  • Скасувати додатковий конкурс програми «Знакові події» до 30-річчя Незалежності України.
    Переглянути Рішення НР від 20 травня (зокрема №91), коли були введені додаткові критерії, не передбачені в інструкціях для заявників, та ті, які були прийняті з порушенням Регламенту НР щодо кворуму (присутності 6 з 9 членів НР).

 

  • Кошти від актуальної економії (в результаті скорочення термінів реалізації проєктів, відмову грантоотримувачів тощо – близько 60 мільйонів гривень) та після скасування додаткового конкурсу «30-річчя Незалежності України» (30 мільйонів гривень) спрямувати на фінансування проєктів, відхилених через порушення (близько 20 проєктів на суму близько 70 мільйонів).

 

  • Подовжити термін реалізації та звітування за проєктами через негативний вплив зволікання, що призвело до скорочення грантового сезону вже на 2 місяці.

 

«Члени Наглядової ради УКФ систематично порушували Закон, Регламент та суспільні етичні норми. Дії Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою. Відхилення низки проєктів без належної аргументації на третьому етапі конкурсу порушує процедуру конкурсу, закладену в чинних нормативних документах. Ці дії нівелюють напрацьовані робочі механізми відбору проєктів та завдають репутаційної шкоди, провокуючи втрату довіри до інституції», − пояснили автори звернення.

 

Нагадаємо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак.

 

Нещодавно експерти Українського культурного фонду та культурних інституцій звернулись з відкритими листами до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У листах вимагали вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

У відповідь на листи в Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Відтак, голова Наглядової Ради УКФ Лариса Мудрак склала свої повноваження.

 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав двох членів Наглядової ради Українського культурного фонду подати у відставку.

 

Також цього тижня Український культурний фонд офіційно очолив Владислав Берковський.