Олександр Ткаченко

Ткаченко запропонував двом членам Наглядової ради УКФ піти з посад

05.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав двох членів Наглядової ради Українського культурного фонду подати у відставку. Про це він заявив на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Ткаченка, криза щодо підходів управління УКФ назрівала давно.

 

«Вона пов’язана не тільки зі закидами про діяльність Наглядової ради, але і ймовірними конфліктами інтересів деяких експертів, які оцінювали роботи учасників або самі чи опосередковано брали участь у отриманні грантів. Тим не менше, не можна не звернути увагу на деяких членів ради, які найактивніші стосовно питань, які мають відгук громадськості. Маю на увазі пана Сусленського та пана Тулузова, які були обрані саме від громадських організацій. Ті самі два представники від ГО», − наголосив міністр.

 

Ткаченко пояснив, що після аналізу статутів громадських організацій, які голосували за Сусленського і Тулузова на виборах у Наглядову раду УКФ,  виявили, що «їхні статути написані «один в один».

 

«Задля сталості діяльності такої важливої інституції як УКФ, зі свого боку вважаю доцільним озвучити власну політичну точку зору і запропонувати для двох членів ради – пана Сусленського та пана Тулузова – проявити мудрість і подати у відставку, зосередившись на своїх інших активностях. Якщо такий самовідвід відбудеться, закликаю громадськість зосередитись на тому, аби подавати від реально діяльних ГО достойних кандидатів до Наглядової ради УКФ та голосувати за них. Аби уникнути на майбутнє повторення ситуації», − запропонував Олександр Ткаченко.

 

Зазначимо, Ігор Тулузов − перший заступник генерального директора-художнього керівника Харківського національного академічного театру опери і балету імені Миколи Лисенка;

 

Олександр Сусленський − директор історико-меморіального музею «Героїзм і Холокост».

 

Вони увійшли до складу Наглядової ради УКФ у січні цього року за результатами рейтингового інтернет-голосування від закладів культури та громадських об’єднань.

 

Додамо, нещодавно експерти Українського культурного фонду та культурних інституцій звернулись з відкритими листами до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У листах вимагають вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

У відповідь на листи в Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи.

 

Зазначимо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак. Після цього Наглядова рада обрала Владислава Берковського новим виконавчим директором Фонду.

 

Як відомо, Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Нагадаємо, 8 лютого УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи, в якому Юлія Федів не брала участі.

 

10 березня Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів, а відразу після оголошення списку кандидатів на посаду директора, на адресу УКФ соціальними мережами почали ширитись обвинувачення у неправомірних діях. Разом з тим депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк направив заяву до Національного антикорупційного бюро про вчинення кримінального правопорушення.