криза

В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

03.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Про це йдеться у заяві очільниці наглядової ради фонду Лариси Мудрак, оприлюдненій на офіційному сайті установи.

«Наглядова Рада працює на громадських засадах, тому зобов’язана чути голос громадськості. Ми отримали звернення від заявників, яким вже надійшла відмова фонду, звернення від цієї частини культурної громадськості надійшли і до Президента України, прем’єр-міністра, міністра культури та інформаційної політики. Ми маємо відреагувати якомога швидше. Прошу підтримати та зберегти колектив УКФ, який зараз також зазнає репутаційних втрат, зважаючи на критику та ситуацію, що склалася», − закликала Лариса Мудрак.

 

Вона запропонувала відкритий діалог з громадськістю задля порятунку УКФ.

 

«Розпочавши діалог, ми можемо його втратити, як і довіру до роботи інституції. Про втрату довіри вже почала говорити частина молодої культурної спільноти й в першу чергу заявники фонду, чиї проєкти були відхилені. Публічна комунікація вже перейшла на рівень, коли сторони не чують одна одну й колектив фонду не витримує навантаження. Обмін листами й зверненнями може бути нескінченним й не вирішує ситуацію. Слова не допомагають»− констатувала Мудрак.

 

Також Лариса Мудрак заявила про необхідність дій, спрямованих на усунення загроз грантовому конкурсу, результати якого затримуються на місяць. Голова наглядової ради вважає, що існує потреба перезавантаження як самої інституції, так і Наглядової Ради, на засіданнях якої «за участі дирекції починають переважати емоції».

 

«Я закликаю до чіткого дотримання діяльності в правовому полі, дотримання норм закону, положення та регламенту, а також етики та професійності, уникати сексистських висловів, ненависті, зневаги та емоцій різного характеру. Інакше УКФ не зможе перейти до наступного етапу своєї діяльності − створення нової стратегії та на її основі перезавантаження системи для рівного доступу до грантових можливостей всіх учасників культурного сектору», − переконана Мудрак.

 

У випадку невиконання цих та інших дій і продовження кризи у двотижневий термін, Лариса Мудрак пообіцяла вчинити самовідвід і запропонувала такі ж дії членам Наглядової Ради.

 

Додамо, УКФ оприлюднив звернення у відповідь на нещодавні відкриті листи експертів Українського культурного фонду та культурних інституцій до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У них оприлюднили вимоги вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

Зазначимо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак. Після цього Наглядова рада обрала Владислава Берковського новим виконавчим директором Фонду.

 

Також Український ПЕН закликав владні інституції гарантувати чесність і прозорість виборів президента УКФ, підтримати публічні дебати кандидатів.

 

Як відомо, Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Нагадаємо, 8 лютого УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи, в якому Юлія Федів не брала участі.

 

10 березня Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів, а відразу після оголошення списку кандидатів на посаду директора, на адресу УКФ соціальними мережами почали ширитись обвинувачення у неправомірних діях. Разом з тим депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк направив заяву до Національного антикорупційного бюро про вчинення кримінального правопорушення.