підтримка

ДіБіСі П’єр: Завдяки українцям тепер усвідомлюємо, за що мусимо боротися в цьому житті

25.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британський письменник і лавреат Букерівської премії ДіБіСі П’єр написав лист підтримки українцям. Про це повідомляє видавництво «Вавилонська бібліотека» у Facebook. 

Письменник звертається до українців і зазначає, щоб українці були певні, «що ми про вас не забули і не забудемо. Якби це була війна між традиційними ворогами в будь-якій частині світу, тоді справді наші інформаційні канали, наші лідери і, можливо, наші серця переключилися б на наступну історію, а тоді й далі, бо саме так люди звикають до речей і забувають про них, така вже наша риса — адаптивність. І з неї часто користають політики, і компанії, і вороги, які чинять зло»

Проте ДіБіСі П’єр вважає, що війна росії проти України не є такою, вона має зовсім інший характер: 

 

«Але звірячий характер аґресії проти вас, проти мирного, природно демократичного сусіда, ґарантує, що війна стає і нашою; бо атакувати могли і нас, а тепер справді атакують нас і наші людські цінності. Як шанувальник спадку Римського-Корсакова, Достоєвського, Рахманінова, ба навіть радянських досягнень Юрія Гагаріна і собаки-космонавта Лайки, я відчуваю огиду і лють. Ми всі відчуваємо огиду і лють».

Водночас прозаїк зазначає і про те, що Україна є частиною Заходу: 

 

«Пишучи цього листа, я спостерігаю, як наростає гармонія між країнами Заходу, чиєю частиною ви є: німецька служба розвідки перехоплює радіоповідомлення між російськими солдатами і підтверджує їхні наміри; прокурори з найвищих судів світу вже працюють над справами, які приведуть, — і ми сподіваємося, дуже скоро, — до торжества справедливості».

Крім того, письменник закликає українців берегти себе, адже «коли все це закінчиться, буде закладено новий сад, і в цьому саду збереться велике товариство – і ми захочемо подякувати вам особисто за ваш урок відваги і моральної сили. Завдяки вам ми всі тепер усвідомлюємо, за що ми мусимо боротися в цьому житті».

 

ДіБіСі П’єр британський письменник, лауреат Букерівської премії 2003 року за роман «Vernon God Little», автор книжок «Ludmila’s Broken English» (2006), «Світло згасло в Країні Див» (2010), «Сніданок з Борджіа» (2014). 

 

В Україні вийшли дві його книжки у видавництві «Вавилонська бібліотека»: «Вернон Господь Літтл» (2020), «Сніданок з Борджіа» (2019). 

 

ДіБіСі П’єр – псевдонім. Перша частина імені – ДіБіСі (в ориґіналі DBC) – ініціали вислову Брудний Але Чистий (Dirty But Clean). Друга частина – П’єр – його прізвисько в дитинстві.

 

Нагадаємо, що підтримку українцям висловлюють культурні діячі зі всього світу: Тімоті Снайдер, Мітч Каллін, Стівен Кінг, Софі Оксанен, Енн Епплбом та інші. 

 

Читайте також: Я не зустрічав людей, які говорять гівно про мою роботу або про мене

 

Джерело: Вавилонська бібліотека. З англійської лист переклала Олена Фешовець.