День писемності та мови

До Дня української писемності та мови створили мовний марафон від Кота Інжира

09.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Дня української писемності та мови створили онлайн-марафон «Перемикай на українську» для людей, що хочуть перейти на українську у побуті. Про це Читомо повідомила Олена Павлова, авторка коміксів про Кота Інжира. 

Марафон стартує 9 листопада і триватиме 21 день. Його мета — допомогти перейти на українську у побуті, надихнути на вивчення та поглибити знання мови. 

 

«Провести марафон “Перемикай на українську” нас надихнула Ярина Чорногуз. Зараз вона захищає країну на фронті, а це буде продовженням її справи. Ми познайомилися, коли до 25-річчя Незалежності Ярина з однодумцями організувала мовомарафон “Переходь на українську”. Протягом 25 днів учасники отримували завдання, що спонукали говорити українською. Саме тоді я намалювала Кота Інжира із фразою: “Українська мова — як мед: солодка, квіткова, корисна для здоров’я”. Бо зрозуміла, що українську мову треба не нав’язувати, а рекламувати, демонструючи все найкраще у ній. 21 день марафону — символічна цифра, адже за цей час може виробитися нова звичка. Ця звичка — жити українською», — розповіла Олена Павлова.

 

Завдання для учасників з’являтимуться на сторінках Кота Інжира щодня. Серед них: подивитися українське кіно, запостити свій улюблений вірш, навчитися сваритися та  робити компліменти українською тощо. Завдання доповнюватимуть підбірки корисних ресурсів: освітніх порталів, списки знакових сучасних та класичних українських фільмів, книжок, подкастів, блогів. 

 

«Мова — це вибір. Щодня обирати сказати, послухати, подивитися, почитати українською. Мета гри-марафону — не вчити правила, а смакувати мову щодня. Перемкнути на українську», — зазначила Наталія Каташинська, освітня експертка, менеджерка проєкту.

 

Серед учасників марафону також розіграють сувеніри від Інжира.

 

 

Кіт Інжир — комікс-персонаж, що популяризує читання, українську мову та культуру. Герой мемів та персонаж шкільних підручників і робочих зошитів з літератури. Як лідер думок бере участь у соціальних інформаційних кампаніях, присвячених українській культурі, безпеці на дорогах, охороні тварин, верховенству права та демократії, освіті та розвитку критичного мислення.

 

Як відомо, Дневі української писемності та мови також присвячений щорічний Радіодиктант національної єдності.

 

Читайте також: Щоб не плакать я сміялась: добірка мемів війни

 

Зображення: Олена Павлова