IBBY

До почесного списку IBBY 2020 потрапили троє українців

02.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна рада з дитячої та підліткової книги (International Board on Books for Young People – IBBY) оприлюднила цьогорічний почесний список IBBY Honour List 2020. До переліку увійшли троє українських митців.

 

Список формують із письменників, ілюстраторів та перекладачів зі всього світу. Цьогорічний перелік налічує 179 осіб.

 

 

З українців до нього потрапили: письменник Сашко Дерманський — за книжку «Мері» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018), ілюстраторка Ольга Кузнєцова — «Пір’їнка птаха-мрії» (Авіаз, 2017) та перекладачка Наталя Іваничук — «Антон та інші нещастя» (Видавництво Старого Лева, 2018).

 

 

З повним почесним цьогорічним списком IBBY можна ознайомитися за посиланням.

 

 

IBBY була заснована 1953 року як неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі IBBY Канада, IBBY Ірландія, IBBY Австралія, USBBY (США), Українська секція IBBY та ін.

 

Організація має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, вона здійснила внесок у розробку принципів Конвенції про права дитини, ратифікованої ООН у 1990 році. Одна із тез конвенції — дитина має право на загальну освіту та прямий доступ до інформації. За наполяганням IBBY, резолюція містить і заклик до виробництва і поширення дитячих книжок. Заслугою організації є те, що із 1967 року в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

 

Окремий напрямок діяльності ради присвячений дослідженням у сфері літератури для дітей та юнацтва з інвалідністю. Сформовано значну колекцію таких книжок. Кожні два роки організація визначає найцікавіші приклади такої літератури з усього світу та створює каталоги видатних книжок для дітей та підлітків з інвалідністю.

 

IBBY співпрацює з іншими організаціями та книжковими виставками у світі, наприклад, Міжнародним ярмарком дитячих книжок у Болоньї.

 

Нагадаємо, що у 2018 році до IBBY Honour List увійшли книжки «Гості на мітлі» Володимира Рутківського, «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері з ілюстраціями Владислава Єрка та переклад Галини Кирпи «Диваків і зануд» Ульфа Старка.

 

Раніше ми повідомляли, що книжку Марка Лівіна «Рікі та дороги» включили до престижного міжнародного каталогу IBBY видатних книжок для дітей з інвалідністю.