Букер 2023

До журі Міжнародної Букерівської премії увійшов перекладач з української

14.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна Букерівська премія оголосила імена тих, хто увійде до  цьогорічного складу журі. Про це повідомляють на офіційному сайті премії.

Журі очолить французько-марокканська письменниця Лейла Слімані.

Також до складу журі ввійдуть Уям Блекер, професор-славіст, один із провідних британських літературних перекладачів з української, Тан Тван Енг, малайзійський письменник, який потрапив до короткого списку Букера, Парул Сегал , штатна авторка і критикиня New Yorker, та Фредерік Штудеманн, літературний редактор Financial Times.

 

«П’ять суддів Міжнародної Букерівської премії 2023 року на чолі з Лейлою Слімані мають багатий талант і світовий досвід як письменники, критики, перекладачі – і насамперед як читачі. Їхні рекомендації мають зайняти перше місце у вашому списку книжок для читання», — зазначила Фіамметта Рокко, адміністраторка Букерівської премії.

 

Голова журі Лейла Слімані зазначила, що «у літературі немає кордонів, немає нелегалів, немає ізгоїв. Художня література — це мій дім, і я дуже щаслива, що можу прожити там кілька місяців в оточенні друзів і колег, щоб відзначити нашу пристрасть до слів і історій. Це велика честь і відповідальність вручати престижну нагороду романістові та його чи її перекладачеві, чиї таланти дозволили читати їх англомовним читачам».

 

Очікується, що довгий список із 12 або 13 книжок буде готовий в березні 2023 року, а короткий список із шести книжок – у квітні 2023 року. Переможця оголосять в травні 2023 року.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії. 

Приз становить £50 000; 25 000 фунтів стерлінгів для автора та 25 000 фунтів стерлінгів для перекладача (або розділені порівну між кількома перекладачами).

 

Нагадаємо, у 2021 році лавреатом Букерівської премії став письменник з Південноафриканської Республіки Деймон Галгут, а у 2022 — шрі-ланкійський письменник Шехан Карунатілака з книжкою The Seven Moons of Maali Almeida («Сім місяців Маалі Алмейди»).

 

Читайте також: Опитування: Букер — найвідоміша та найвпливовіша книжкова премія

 

Чільне зображення: thebookerprizes.com