міжнародна підтримка

Французький журнал L’Obs присвятив випуск Україні. У ньому — голоси письменників

22.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Редакція французького щотижневого журналу L’Obs присвятила свій номер Україні і запросила українських авторів до написання статей. Про це Читомо повідомили в Українському інституті.

«”Не забувайте нас!” Ці слова, що ми так часто знаходили у своїх повідомленнях після повернення з України, нагадували нам про нескінченну прірву, що існувала між нами, журналістами, які поверталися в мирну країну і переходили до іншої теми, і ними, нашими українськими співрозмовниками, для яких залишилася лише одна новина – війна. ”Не забувайте нас!” Це також те, про що ми думали, коли працювали над цим українським номером, в якому наш журнал вирішив – і це вперше – запросити виключно українських авторів», — розповіли Доан Бюі та Селін Люссато, журналістки L’Obs.

 

 

«Український інститут із радістю долучився до співпраці з редакцією та організував разом з Французьким інститутом в рамках циклу зустрічей “Обличчям до війни – Європейські діалоги” презентацію спеціального українського номера. Цей вечір надав присутнім можливість долучитися до емоційних станів, що переживають українці через війну. Він також привернув увагу то його що ця війна, як сказала філософиня Селін Спектор, пробудила Європу від геополітичного сну, тож підтримка України потрібна європейцям заради збереження власної демократії та свободи», – пояснила Наталя Гузенко-Будьє, комунікаційниця Українського інституту у Франції.

 

Серед запрошених авторів відомі українські письменники, філософи та журналісти. На сторінках журналу:

 

  • інтерв’ю з Севгіль Мусаєвою, головною редакторкою видання «Українська правда»;

 

  • перші сторінки книжки «Звичайні люди не носять кулеметів» Артема Чапая;

 

  • стаття-щоденник Андрія Куркова, автора«Щоденника вторгнення»;

 

  • стаття поетки Любові Якимчук про українську мову;

 

  • поетка та письменниця Ірина Цілик вшанувала пам’ять Вікторії Амеліної;

 

  • стаття філософа Костянтина Сігова про європейські гуманістичні цінності українців;

 

 

«Ці прекрасні автори й авторки розповідають про країну, яка перебуває у стані війни, але де оптимізм перемагає фаталізм. На відміну від стурбованого бачення, яке переважає в решті Європи, переважна більшість українців не бачить іншого виходу з цієї війни, окрім як повернення України до кордонів, що існували до 2014 року. Українська демократія не сказала свого останнього слова у боротьбі з путінським нігілізмом, кажуть наші автори, кожен з яких передає надію нації, що хоч і є ослабленою, стоїть на ногах. Їхні голоси мають бути почуті на нашому боці Європи. Українці захищають наше майбутнє. Тож не забуваймо про це», — розповіли в редакції.

 

Як повідомлялося, 2022 року у Франції вийшла друком двомовна антологія української поезії.

 

Читайте також: Французький журнал Lire відзначив антологію української поезії

 

Фото: Микола Колісник