Франкфурт 2020

Ярмарок прав та «Сигнали надії»: що варто відвідати у Франкфурті онлайн

13.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року Франкфуртський книжковий ярмарок зі зрозумілих причин був змушений відмовитися від традиційного формату і майже повністю перейти в онлайн. І хоч BOOKFEST проведуть як в діжиталрежимі, так і вживу, всі інші заходи відбуватимуться дистанційно.

Видавці спробують обмінятися можливостями в межах Frankfurt Rights, дискусії пройдуть на онлайновій Frankfurt Conference, почесний гість Канада продемонструє тільки віртуальні події, а основне представлення країни відбудеться у 2021 році. Зі своєю програмою у цьогорічному Frankfurt Book Fair візьме участь і Український інститут книги.

Frankfurt Rights

Це нова платформа Франкфуртського ярмарку міжнародної торгівлі правами та ліцензіями – для придбання ліцензій на книжки та аудіокниги, продажу прав на переклад та пошуку матеріалів для кінопродукції.

 

Платформа об’єднує всіх учасників торгівлі правами та ліцензіями. Тут можна налагоджувати нові ділові контакти, переглядати профілі видавців та їхні каталоги, створювати віш-листи.

 

 

Також тут можна ділитися текстовими уривками та іншими матеріалами, надсилати й отримувати повідомлення від колег та ділових партнерів.

 

Frankfurt Rights доступна за посиланням.

Frankfurt Conference

Цифрова програма заходів для фахівців видавничої справи. Дискусії, сесії запитань та відповідей, короткі бесіди з міжнародними експертами будуть спрямовані на представників міжнародної видавничої галузі, надаючи їм віртуальну платформу для отримання додаткового професійного досвіду, обміну ідеями та налагодження нових контактів.

 

Заходи триватимуть чотири дні (12–15 жовтня) і охоплюватимуть такі напрямки, як академічні та наукові видання, права та ліцензування, видавничі інсайти та аудіо.

 

Повна програма – за посиланням.

 

Для участі у безкоштовних онлайн-заходах потрібна реєстрація на My Book Fair.

Guest of Honour Canada

 

Серія віртуальних подій від Почесного гостя – Канади продемонструє різноманітність, креативність та унікальність канадської літературної та культурної сцени.

 

Живе ж представлення країни відбудеться у 2021 році.

 

Signals of Hope

2020 рік з його численними кризами – пандемією, зміною клімату та боротьбою за рівність – різко поклав кінець багатьом ідеям. У ці часи невизначеності та теорій змови Франкфуртський ярмарок хотче подати приклад: через віртуальний проєкт «Сигнали надії» організатори хочуть показати, скільки потенціалу пропонує сама надія та нові ідеї для участі.

 

Програма заходів – за посиланням.

Weltempfang

Weltempfang – соціально-політична сцена ярмарку, присвячена темі «Європа – єднаючи культури». Щодня у межах проєкту відбуватимуться онлайнзаходи Weltempfang, які транслюватимуться на офіційному сайті Франкфуртського ярмарку.

 

Weltempfang – спільний проєкт Frankfurter Buchmesse та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

BOOKFEST digital

Окрім офлайнового фестивалю, цього року пройде і цифровий BOOKFEST. Він відбудеться у суботу, 17 жовтня, з 10:00 до 22:00. Серед учасників: Елізабет Гілберт, Дон Вінслоу, Аяд Ахтар, Еліот Вайнбергер, Клеменс Меєр та ін.

 

Заходи транслюватимуться за посиланням.

Friedenspreis

Премія миру німецької книжкової торгівлі буде вручена 18 жовтня. Пряма трансляція з Франкфуртської церкви Святого Павла вестиметься німецькою телевізійною мережею ARD, початок о 10.45.

Програма УІК

Український інститут книги також візьме участь у ярмарку із власною програмою заходів.
15 жовтня відбудеться онлайнпрезентація «Report on the State of Publishing in Ukraine» («Звіту про стан видавничої галузі України»). Керівниця аналітичного відділу Ірина Батуревич розповість про реалії ринку, статистику якого Інститут отримав одразу із кількох досліджень.
16 жовтня пройде онлайнпрезентація програми підтримки перекладів Translate Ukraine. Проектна менеджерка сектору перекладної літератури Андріана Небожук висвітлить суть та мету програми, а також результати першого конкурсу.
Також на сайті ярмарку УІК розмістить англомовний каталог найновіших текстів сучасної української художньої літератури «New Books From Ukraine» та каталог вітчизняних ілюстраторів «Illustrators From Ukraine».
Повна програма Frankfurter Buchmesse 2020 – за посиланням.
Читайте також: Франкфуртський ярмарок та пандемія: гібридна модель для найбільшої книжкової події світу.