Катерина Калитко

Катерина Калитко стала лавреаткою престижної премії США Pushcart Prize

12.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Катерина Калитко стала лавреаткою американської премії Pushcart Prize, яку присуджують за малі літературні форми.  Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Калитко нагородили за текст “Having Lost the Keys…” з поетичної збірки «Ніхто нас тут не знає, і ми — нікого» (“Nobody Knows Us Here and We Don’t Know Anyone”), перекладеної Оксаною Луцишиною та Оленою Дженнінгз. Збірка вийшла у видавництві Lost Horse Press.

 

«З видавництва написали, що тривалий час подавалися щороку, і це перша за цей період відзнака. Дорогі перекладачки написали, що ніхто з України наче досі не отримував цю премію. Принагідно ще раз дуже дякую усім причетним», — зазначила поетка.

 

Повний текст можна прочитати на фейсбук-сторінці Калитко.

 

 

Премія Pushcart Prize: Best of the Small Presses series — почесний літературний проєкт Америки, що включає найвищі відзнаки від Американської академії мистецтв і літератури. Премію для малих творів надають щорічно з 1976 року.

 

«Премія Pushcart Prize була працею любові та незалежного духу з моменту її заснування. Це один з останніх уцілілих літературних кооперативів 60-70-х років. Наша спадщина забезпечена пожертвуваннями до фонду Fellowships», — зазначають на сайті премії.

 

Зазначимо, 2022 року на премію були номіновані українські поетки Елла Євтушенко з віршем #BuchaMassacre та Людмила Херсонська з віршем «Війна. День перший» у перекладі Ольги Лівшин.

 

Як відомо, у 2018 році у США вийшов переклад оповідання «Вода» зі збірки «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» Калитко.

 

Читайте також: Віднайдена література: «Земля Загублених» Катерини Калитко

 

Чільна світлина: Валентин Кузан