нагороди

Книжку Галини Крук номінували на премію Sundara Ramaswamy Prize

13.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видання української письменниці Галина Крук «Прискорений курс з коктейлів Молотова» (A Crash Course in Molotov Cocktails) номінували на премію Sundara Ramaswamy Prize за поезію в перекладі. Про це пишуть друзі письменниці у Facebook. 

Збірку переклали доцентка катедри слов’янської літератури та культури Стенфордського університету Юлія Ільчук і професорка літератури в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго Амелія М. Глейзер.

«Галина Крук знайшла мову, щоб поглинути насильство та жах — відверта й красномовна, дотепна й афористична, її мова багатошарова та електрична, оскільки вона бере на себе щоденні зрушення варварської війни Росії проти України. Ідиосинкратичні та універсальні, ці вірші несуть нам необхідні новини, як тільки може поезія»,говорить про книгу Пітер Балакян, лавреат Пулітцерівської премії.

 

Sundara Ramaswamy Prize – премія, яка присуджується щорічно за книгу поезії в перекладі, опубліковану видавництвом Arrowsmith Press і обрану її редакторами. Премія включає винагороду в розмірі 1000 доларів. 

 

У 2020 році переможцем премії стала книжка Оксани Забужко «Вибрані вірші» (Selected Poems). 

 

Сундара Рамасвамі — індійський прозаїк, поет, перекладач і літературний критик.

 

Як раніше повідомлялося, американське видавництво Arrowsmith Press видало поетичну збірку Галини Крук “A Crash Course in Molotov Cocktails” («Прискорений курс з коктейлів Молотова»).

 

Читайте також: Галина Крук: Війна як екзистенційна криза породжує дуже яскраві вияви культури

 

Зображення: arrowsmithpress