Галина Крук

У США видадуть збірку Галини Крук «Прискорений курс з коктейлів Молотова»

09.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське видавництво Arrowsmith Press видасть поетичну збірку Галини Крук “A Crash Course in Molotov Cocktails” («Прискорений курс з коктейлів Молотова»). Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Переважна більшість текстів у збірці написана після 24-го лютого, паралельно українською і англійською мовами.

 

«Ці приголомшливі вірші-свідчення однієї з найшанованіших поеток України водночас перехоплюють подих, вони філософські та фантазійні. У похмурій рекапітуляції самої еволюції Крук пише: “ніщо не передбачало прибуття людства…/ ніщо не передбачало прибуття танка…”. Її повчальні, худі рядки можуть стати епіграматичними: “те, що вб’є вас, спокусить ти спочатку”, або можуть вдарити вас, як блискавичні удари Ломаченка: “фліртуй, чекіст, сука”. Ведучи читачів у найтемніші простори світу, Крук натякає на те, що світло мови все ж може забезпечити певний захист. Називання служить щитом, нехай і дерев’яним. Парадокс полягає в тому, що після вистрілу куль і падіння ракет дерев’яний щит, друкована книжка, відновлюється», — ідеться в анотації до видання.

 

 

Збірку переклали доцентка катедри слов’янської літератури та культури Стенфордського університету Юлія Ільчук і професорка літератури в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго Амелія М. Глейзер.

 

«Галина Крук знайшла мову, щоб поглинути насильство та жах — відверта й красномовна, дотепна й афористична, її мова багатошарова та електрична, оскільки вона бере на себе щоденні зрушення варварської війни Росії проти України. Ідиосинкратичні та універсальні, ці вірші несуть нам необхідні новини, як тільки може поезія», — наголсив Пітер Балакян, лавреат Пулітцерівської премії.

 

Передзамовити збірку можна за посиланням. Її вартість — $23 (845 грн).

 

Як повідомлялося, нещодавно Галина Крук отримала медаль «За сприяння Збройним силам України».

 

Читайте також: Галина Крук: Війна як екзистенційна криза породжує дуже яскраві вияви культури

 

Зображення: arrowsmithpress