перейменування

Колишній театр Пушкіна хочуть назвати на честь Квітки-Основ’яненка

01.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Харківський академічний драматичний театр, який раніше носив ім’я Алєксандра Пушкіна, хочуть перейменувати на честь Григорія Квітки-Основ’яненка. 

Директор театру Олегом Яцина розповів, що спочатку голосування провели серед глядачів, а потім і серед трупи театру. Нині  рішення про перейменування вже прийняла профільна комісія Харківської обласної ради.

 

Протягом двох місяців проведуть громадські слухання і круглі столи, після чого рішення винесуть на сесію облради. Тож нове ім’я театр може отримати не раніше осені.

 

Спершу рішення перейменувати драмтеатр на честь Квітки-Основ’яненка ухвалив колектив театру. Там вважають, що драматург зробив дуже великий вклад у розвиток Слобожанщини, причому, не тільки у театральній сфері. 

 

«Його п’єси показують у театрах по всій Україні, проте досі немає театру, який носив би його ім’я», — зазначив Олег Яцина.

 

Крім того, на честь Квітки-Основ’яненка після закінчення війни започаткують фестиваль.

 

Як повідомлялося, у Миколаєві у межах проєкту з деколонізації громадськість пропонує перейменувати вулицю Декабристів на честь військовослужбовця і поета Гліба Бабіча

 

Читайте також: У Харкові позбулися Пушкінського метро, натомість будуть вулиці Вакуленка і Нестайка

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Харківського академічного драматичного театру

 

Джерело: «Люк»