Франкфурт 2023

Крихкість існування: оприлюднили програму України на Франкфуртському книжковому ярмарку-2023

05.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку буде представлена національним стендом під гаслом «Крихкість існування». Про це повідомив Український інститут книги. 

Українські автори, перекладачі, публічні інтелектуали та громадські діячі виступатимуть на кількох сценах у міжнародній дискусійній та українській галузевій програмах.

 

Організатором роботи українського національного стенда у павільйоні 4.1/ B 82 є Український інститут книги. На стенді буде представлено понад 500 книг від 43 видавництв. Тут відбуватимуться переговори щодо продажу прав на українські книжки, всі слоти для переговорів уже заповнені.

 

18 жовтня під час першого дня Франкфуртського книжкового ярмарку відбудеться оголошення короткого списку Премії Читомо.

 

У межах співпраці з Міністерством культури та медіа Німеччини відбудеться галузева програма під назвою Fragility of creators, кураторами якої є Український інститут книги та Goethe-Institut. Стенд матиме власну сцену, де протягом кожного дня ярмарку відбуватимуться події англійською та німецькою мовами.

 

«Жорстока війна росії проти України не лише руйнує наше довкілля і наші оселі, забирає життя сотень тисяч людей. Своїми ракетами росія намагається влучити в нашу ідентичність. Але ми витривалі і незламні. Українські автори воюють на фронті, волонтерять і пишуть нові книжки, видавці продовжують їх видавати, а читачі — купувати і читати. Ми з гордістю представляємо нові книжки українських авторів у Франкфурті. Завдяки зусиллям десятків людей ми представляємо на ярмарку українську книгу, завдяки тисячам — українські книжки будуть перекладені і видані в різних країнах. А завдяки допомозі мільйонів ми переможемо агресора, щоб відновити мир, демократію і справедливість, не дати зруйнувати нашу землю», — зазначає директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Відбудеться також міжнародна дискусійна програма Fragility of freedom, фінансована Міністерством закордонних справ Німеччини. Ця програма має на меті зміцнення стійкості українських культурних та освітніх партнерів.

 

«Хоч про підрив Каховської дамби, ситуацію на Запорізькій атомній електростанції чи цілеспрямоване знищення зернових полів багато повідомляють у новинах, ми все ще недостатньо усвідомлюємо, наскільки катастрофічно російська агресивна війна проти України впливає на екосистему. Масштаби руйнувань ще не відомі, але ми бачимо, наскільки важливо з усією серйозністю ставитися до цього питання. Через 90 років після Голодомору українське виробництво зерна знову знаходиться під загрозою, голод використовується як зброя, аби пробудити українську травму штучно створеного голоду. Наслідки цього відчутні зараз у всьому світі. Саме ці нагальні теми стануть центром обговорення нашої програми з відомими інтелектуалами з Німеччини, України та інших країн», — зазначив Фабіан Мюльталер,  директор Goethe-Institut в Україні.

 

Серед авторів та громадських діячів, які представлятимуть українсьий національний стенд — Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Анна Новосад, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Павло Гольдін, Катерина Шаванова, Таня П’янкова, Остап Сливинський, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші.

 

З концепцією «Присутність на противагу відсутності» (Presence vs Absence) Мистецький арсенал представить свій стенд J103 в секції ярмарку Hall 3.1 «Мистецтво. Арткнига. Дизайн». З лютого 2022 року Мистецький арсенал почав збирати роботи українських художників і художниць, які у своїх творах фіксують та рефлексують російсько-українську війну з 2014 року і дотепер. Зібрані роботи стали частиною онлайн-архіву «Україна в огні», що проявляє зріз актуальних мистецьких практик, а також видання «Україна в огні», яке буде презентоване на стенді. У дизайні стенда будуть представлені роботи українського фотографа Андрія Денисенка із серії «Волонтери Чернігівщини» (2022).

 

Видавництво ist publishing представить колективний стенд з українськими артбуками від видавництв:

  • MOKSOP (Museum of Kharkiv School of Photography);
  • Projector Publishing;
  • Artbook;
  • Booksha;
  • Lviv Media Forum Publishing House;
  • Oleksandr Dovzhenko National Centre;
  • Rodovid Press;
  • Osnovy Publishing;
  • ist publishing.

 

Pictoric та Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» презентують міжнародну виставку ілюстрації When Everything Matters в Agora, C11. Цей проєкт — діалог українських ілюстраторів та графічних дизайнерів з митцями з інших країн, обговорення важливих тем мовою ілюстрації. За фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини під час ярмарку цьогоріч вдруге відбудеться Спеціальна програма для видавців з України та сусідніх країн — професійна програма, започаткована Frankfurter Buchmesse у 2022 році в межах стратегічного партнерства та у співпраці з Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut Україна.

 

Український інститут представить два власних мультимедійних проєкти на платформі. Аудіовізуальний проєкт Discover Ukraine: Bits Destroyed заглиблює глядача у світ українського монументального мистецтва. У проєкті використали зображення 56 мозаїк 1960-70-х років. Більше чверті цих робіт були пошкоджені або зруйновані з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Англомовний діджитал-путівник українською культурою Insight.UA запрошує досліджувати українську культуру через різні формати — від добірок українських фільмів, виставок, книжок до прослуховування плейлистів чи перегляду онлайн-курсів. Знайти стенд можна за номером 4.1/H36.

 

Україну на Франкфуртському книжковому ярмарку представлятимуть Український інститут книги, Goethe-Institut в Україні, Мистецький арсенал та Український інститут. Франкфуртський книжковий фестиваль відбудеться з 18 до 22 жовтня 2023 року.

 

Повну програму фестивалю можна переглянути за посиланням.

 

Читайте також: Словенія на Франкфуртському ярмарку: вивчення інновацій і викликів на нішевих ринках

 

Чільне зображення: Aliona Solomadina/Український інститут книги