Франкфуртський книжковий ярмарок

Тобіас Фосс: Від 2022 на Франкфурському ярмарку не було стендів російських видавців

17.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після початку нової фази російсько-української війни Франкфуртський книжковий ярмарок скасував участь росії, але не забороняє участь окремих російських видавництв. Про це колишній віцепрезидент з міжнародних ринків Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс розповів в інтерв’ю Оксані Щур для медіа LB.

Фосс пояснює, що скасувавши участь росії, Франкфуртський книжковий ярмарок зробив виняток, адже зазвичай прагне до представлення якомога більшої кількості країн.

 

Участь національного стенда рф Франкфуртський ярмарок вирішив припинити, оскільки він «цілковито на боці українців» і не може дозволити мати національний стенд країні, що «напала на іншу без видимої причини і з чітким наміром знищити її культуру». За словами Фосса, таку позицію ФКЯ, імовірно, займатиме до кінця російсько-української війни (зазначимо, що росія представляла свій національний стенд упродовж 2014-2021 років, до початку нової фази російсько-української війни).

 

Водночас індивідуальна участь російських видавців дозволена, але віцепрезидент ФКЯ з міжнародних ринків називає дозвіл абстрактним через скасування авіарейсів з росії до Німеччини.

 

Загалом Фосс не підтримує скасування усіх російських письменників, наголошуючи, що не нав’язує цю думку українцям. «Є різні випадки, як-от Прилєпін. Свого часу він виступав на російському стенді, я тоді не знав, що він за один. Оскаржувати його присутність, прояви його роботи — дуже добре. З іншого боку, завжди треба пам’ятати: обговорюючи, ви привертаєте увагу. А тут, на Заході, він не такий цікавий. Неправильно робити з нього подію, бо так про нього дізнається значно більше людей. Це ще одна причина, чому я дуже обережний щодо скасування як підходу», — каже він.

 

Як повідомлялося, після початку нової фази російсько-української війни БолонськийЛондонськийФранкфуртський, Тайбетський, Гвадалахарський, Лейпцизький, Будапештський міжнародні книжкові фестивалі, Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» відмовилися від участі росії.

 

Читайте також: Близько 100 культурних інституцій припинили співпрацю з рф

 

Чільне фото: FAZ