95-тий квартал

Квартал 95 вибачився за свої жарти про українську мову і Скадовськ

03.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Телеканал «1+1» пообіцяв видалити з ютубу і вирізати із запису концерту дискримінаційний новорічний номер «Кварталу 95». Про це відомо з відповіді пресслужби каналу на запит «Детектор медіа».

Пресслужба каналу «1+1» відреагувала з вибаченням: «Ми розуміємо суспільне обурення і приносимо вибачення аудиторії, яку зачепив цей номер. Творча команда, яка створювала цей випуск, жодним чином не хотіла образити почуття українців. У випусках “Вечірнього кварталу” команда жартує над собою, підіймає актуальні теми, інколи гіперболізуючи їх, адже це один із законів гумору. Це був саме такий випадок».

 

Телеканал «1+1» пообіцяв не публікувати скандальний виступ на своєму ютуб-каналі й перемонтувати випуск «Новорічного кварталу» без цього номера. Однак на ютуб-каналі «Студія Квартал 95 Online» і цей номер, і весь новорічний випуск із ним включно все ще доступні. 

 

Гумористи «Кварталу 95» також вибачились і заявили, що поважають жителів усіх окупованих територій, зокрема й Скадовська, а своїм номером нібито хотіли нагадати, що «не страшно робити навіть грубі помилки при переході з російської на українську».  

 

«Ми поважаємо всіх, хто не забуває українську мову, перебуваючи у тимчасовій окупації, та тих, хто докладає зусиль для переходу на українську мову на вільній землі. Ми цінуємо кожного і з нетерпінням чекаємо вашого повернення додому, докладаючи максимум зусиль для звільнення всієї української території», — наголосила студія «Квартал 95».  

 

Як повідомлялося, журналістка Євгенія Вірлич подала скаргу до Комісії журналістської етики з проханням засудити жарти «Кварталу 95».

 

Нагадаємо, у своєму новорічному випуску «Квартал 95» насміхався з російськомовної мешканки Скадовська, яка намагається говорити українською мовою. Це обурило багатьох українців, а мер міста започаткував флешмоб «Скадовськ говорить українською». 

 

Чільне фото — кадр з «Новорічного кварталу».