Пулітцерівська премія

Музей Голодомору закликає позбавити Волтера Дюранті Пулітцерівської премії

25.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний музей Голодомору-геноциду закликає підписати петицію про позбавлення англо-американського журналіста Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. Про це музей Голодомору повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У музеї повідомили, що в 2021 році Комітет США з вшанування Голодомору-геноциду (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor Genocide Awareness) ініціював петицію про позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. На сьогодні її підписали понад 10 000 людей. Музей закликає всіх небайдужих долучитися.

 

«Хоча спроб позбавити Волтера Дюранті Пулітцерівської премії було декілька, він досі залишається її лауреатом. У 2003 році до дослідження діяльності цього журналіста було залучено незалежних експертів, які вказали, на значні маніпуляції Дюранті, але все ж Пулітцерівський комітет прийняв рішення залишити премію Дюранті», — наголосили в музеї Голодомору.

 

В установі також додали, що репортажі Волтера Дюранті початку 1930-х років є яскравим прикладом дезінформації, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти масової смертності від голоду.

 

 

Підписати петицію можна за посиланням.

 

Волтер Дюранті — кореспондент, дописувач The New York Times у москві упродовж 14 років, який критикував «страхітливі історії» Ґарета Джонса про Голодомор, та послідовно заперечував факт штучного голоду в Україні. Отримав Пулітцерівську премію в 1932 році за серію маніпулятивних репортажів з Радянського Союзу, у яких виправдовував існування концентраційних таборів, пояснював необхідність знищення ворогів радянської влади й обґрунтовував необхідність сталінського тоталітаризму. Також Дюранті підтримував радянську пропаганду і заперечував Голодомор в Україні у своїх статтях.

 

Нагадаємо, раніше подібну вимогу зі скасування премії для Дюранті висувала медіаспільнота «Медіарух».

 

Читайте також: Людина, яка забагато знала: найважливіші факти про Ґарета Джонса

 

Чільне фото: John Rooney/AP

Зображення: фейсбук-сторінка музею Голодомору