Thuyone

На Книжковому Арсеналі презентували музично-поетичний проєкт Thuyone

01.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під час Десятого Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал відбулась презентація першого альбому електронно-поетичного проєкту Thuyone. Про це Читомо повідомили засновники проєкту.

23 червня на Х Книжковому Арсеналі відбулася презентація дебютного альбому «Existence» електронно-поетичного проєкту Thuyone. Концерт став першою музичною подією на Вуличній сцені Книжкового Арсеналу. Під час виступу авторка пісень та виконавиця Елла Євтушенко представила перший альбом проєкту, EP «Existence», який офіційно випустили 30 червня. Альбом доступний на більшості стрімінгових сервісів і на YouTube. Більше інформації про нього можна на сайті альбому.

 

«Цей альбом − «Existence», тобто екзистенція − про моторошне усвідомлення власного існування, про біль невпізнавання самого себе у власному бутті, про калейдоскоп рутини довкола та пошуки особистого сенсу в цьому гігантському Всесвіті. Стиль цих пісень коливається від космічного синтпопу до похмурого колдвейву, і їх пронизує теплий ламповий ностальгійний ретро-вайб. Атмосферу доповнює відсторонений жіночий вокал», − розповіла засновниця проєкту Thuyone Елла Євтушенко.

 

До альбому ввійшло чотири пісні на тексти поетів: сучасної української авторки Катерини Калитко, шістдесятника-екзистенціаліста Василя Стуса, американського модерніста й експериментатора Едварда Каммінґса та французького класика, «проклятого» поета Артюра Рембо. Пісні до альбому створили у 2020-2021 роках. Вибір поезій до майбутнього ЕР не мав традиційних критеріїв (час, місце, жанр), а зосереджений на тому, що «поети різних часів і країн пишуть про схожі проблеми та схожі почуття».

«Гармонійна суміш легкої ненав’язливої електронної музики та глибокої поетичної лірики. Слухається на одному диханні, хоча у роботі Елли Євтушенко не все так просто, як може здатися під час першого знайомства − відчутно насичений післясмак», − поділився враженнями співзасновник клубу Mezzanine Тарас Хімчак.

 

«Новий альбом Thuyone стоїть на трьох китах: в ньому гармонійно поєднані модний колдвейв-сінті-поп саунд, по-справжньому глибока поезія і трохи відсторонений, дуже доречний цьому стилю вокал Елли Євтушенко. Ця музика про юність, про крихкість і силу краси, вона сповнена романтики й мрійливості, ейфорії та щемкого смутку в рівній мірі», − додала художниця, вокалістка Grozovska Band, кураторка мистецьких проєктів Олена Грозовська.

 

Електронно-поетичний проєкт Thuyone створили у 2020 році. Його назва походить від назви психоделічної речовини туйон, що у невеликих дозах присутня в абсенті. Абсент був улюбленим напоєм багатьох митців ХІХ-ХХ сторіччя, зокрема так званих «проклятих поетів», серед яких – Шарль Бодлер та Артюр Рембо.

 

Елла Євтушенко – українська поетеса, перекладачка і музикантка. Перекладає поезію та прозу з англійської і французької мов. 2016 року випустила дебютну поетичну збірку «Lichtung». Раніше Елла Євтушенко була також учасницею музичних проєктів «Drunk&Drowned», «Микола і Телевізор».

 

Додамо, Елла Євтушенко стала лавреаткою премії видавництва «Смолоскип» у 2020 і в 2019 роках. Цьогоріч вона увійшла до журі Міжнародного поетичного конкурсу «Гайвороння».