Велика Британія

Найбільшу британську книжкову мережу продають уперше за її 143-річну історію

03.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Найбільша у Великій Британії незалежна мережа книжкових магазинів Blackwell’s виставлена ​​на продаж вперше за свою 143-річну історію. Про це повідомляє видання Sky News.

 

Blackwell’s належить родині засновників з моменту відкриття першої крамниці в Оксфорді в 1879 році, компанія володіє 18 книжковими магазинами, серед яких крамниці на 50 Broad Street Oxford та Heffers of Cambridge, та вебсайтом. Сім’я Blackwell виставила бізнес на продаж після того, як відмовилася від плану передати його співробітникам.

 

Попри пандемію компанії вдалося збільшувати торгівлю впродовж останніх п’яти років. За підсумками 2021 року, дохід протягом року зріс на 1,9%. Це свідчить про зростання онлайн-торгівлі, яка і сприяла збільшенню доходу, та про падіння продажів у фізичних книгарнях. Управлінська команда Blackwell’s заявила, що намагалася знайти рішення, яке дозволило б передати бізнес його співробітникам, але цьому завадила «невизначеність, спричинена пандемією».

 

На стратегічній раді Blackwell Limited одноголосно погодилися, що бізнес має шукати нового власника — рішення схвалив Джуліан Блеквелл, відомий як Тобі, нинішній власник і президент компанії.

 

Він зазначив для The Guardian: «Я хотів би передати компанію її співробітникам, але визнаю, що настав час для нових власників, ідей та інвестиції. Це необхідно, щоб рости та залишатися конкурентоспроможними в майбутньому. Я завжди відстоював інновації та перетворення у світі книготоргівлі, який постійно змінюється. Я радий, що мене підтримали, і тепер бачу, що Blackwell’s став значним гравцем на ринку онлайн-продажу книжок».

 

Девід Прескотт, виконавчий директор Blackwell’s, додав: «Продаж Blackwell’s — справді унікальна та захоплююча можливість для будь-якого потенційного покупця володіти улюбленим і надійним брендом книготоргівлі. Протягом останніх років бізнес тихо й успішно змінювався, щоб створити значну глобальну присутність в інтернеті поряд з основною низкою культових книгарень».

 

Нагадаємо, із послабленням карантину у Великій Британії продажі друкованих книжок зросли на третину. Також там масово скуповували книжки задля кращого фону на відеонарадах.

 

Джерела: Bookseller, The Guardian