бойкот рф

Німецька міністерка культури про бойкот рф: Не дозволю путіну відібрати у мене Чехова

03.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот вважає неправильним бойкотувати російську культуру. Про це вона повідомила в інтерв’ю газеті Augsburger Allgemeine.

«Існує велика невизначеність щодо того, як поводитися з російською культурою. Я вважаю, що бойкот абсолютно неправильний, тому що часто останній простір свободи намагаються зберегти російські митці й мисткині. Існує така велика російська культура, чи то музика, чи то література, чи то Антон Чехов. Я не дозволю путіну забрати у мене Чехова!», — наголосила вона.

 

Також вона пригадала суспільне обговорення про заборону молодіжному оркестру грати Чайковського у Північній Рейн-Вестфалії, яку згодом скасували.

 

«Звичайно, дискусія триває. Існує велика невизначеність щодо того, як поводитися з російською культурою», — зазначила Рот.

 

Вона також наголосила на згубному впливі пропаганди та дезінформації, процитувавши Владіміра Камінера: «Чудовий автор, наполовину росіянин, наполовину українець, писав, що пропаганда, яку зараз поширюють, — один з найнебезпечніших видів зброї. Дезінформація, фейки, брехня, люди втрачають довіру до інформації. Тим більше ми повинні усвідомлювати, чим багата наша демократія. Це і четверта опора демократії, незалежні ЗМІ. Ми маємо зробити все, щоб демократія не була ослаблена».

 

В інтерв’ю посадовиця згадала й українців, сказавши, що вони «почуваються європейцями» й «ведуть боротьбу за свободу та демократичні права, які ми сприймаємо як належне».

 

Раніше Клаудія Рот приїздила у справах культури і прав українських митців до України, зокрема до Одеси.

 

Нагадаємо, уповноважена уряду ФРН з прав людини та гуманітарної допомоги Луіза Амтсберг теж виступила проти бойкоту російської культури. Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру.

 

Читайте також: Олесь Барліг і Наташа Водін: нова дискусія навколо русофобії

 

Чільне фото: Ульріх Вагнер