бойкот росії

Німецька омбудсменка: Неправильно покладати на росіян відповідальність за війну

20.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважена уряду ФРН з прав людини та гуманітарної допомоги Луіза Амтсберг виступила проти бойкоту російської культури. Про це вона заявила в інтерв’ю німецькому виданню  Neue Osnabrücker Zeitung. 

 

«Бойкотувати російське мистецтво та культуру через путінську війну було б неправильно», — вважає Луіза Амтсберг.

 

Вона закликала німців спілкуватися одне з одним, зокрема у сфері мистецтва та культури: «Ви переконаєтесь, що не всі росіяни схвалюють цю агресивну війну»

 

Амтсберг засудила книгарні, які прибирають з полиць твори Достоєвського та Толстого: «Сам по собі путін — це не росія, і тим паче він не символ російської культури».

 

За словами омбудсменки, «просто неправильно якось вороже» ставитися до росіян або покладати на них відповідальність за війну.

 

Нагадаємо, німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру. У заяві також ішлося про те, що ворог [України та інших демократичних країн] — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. Крім того, німецький PEN-клуб наголосив, що підтримує «всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

У відповідь на це президент українського PEN-клубу Андрій Курков повідомив, що попри пропозиції міжнародних організацій проводити онлайн-дискусії про проблеми України та війну з представниками російської культури, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде, оскільки діалог під час війни неможливий.

 

Читайте також: Олесь Барліг і Наташа Водін: нова дискусія навколо русофобії

 

Джерело: DW

 

Чільне фото: Bernd von Jutrczenka/dpa