Букер 2023

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

22.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.

До шортлиста увійшли:

 

  • Study for Obedience («Навчання слухняності»), Сара Бернштейн;
  • If I Survive You («Якщо я переживу тебе»), Джонатан Ескоффері;
  • This Other Eden («Цей інший рай»), Пол Гардінг;
  • Prophet Song («Пісня пророка»), Пол Лінч;
  • Western Lane («Західний провулок»), Четна Мару;
  • The Bee Sting («Укус бджоли»), Пол Мюррей.

 

 

 

Шістьох фіналістів обрали з-поміж 13 номінантів довгого списку, яких відібрали з-поміж 163 книжок.

 

Голова журі Есі Едугян прокоментувала: «Наші шість фіналістів – це дивовижні [літературні] форми. Разом ці твори демонструють широту того, що може зробити світова література, водночас показуючи неспокій нашого часу. Це гнучкі історії з багатьма ланками, багатьма настроями, в складнощах яких ми впізнаємо себе. Вони енергійні, нервові, електричні. Це гнучкі історії з багатьма нитками, багатьма настроями, у складнощах яких ми впізнаємо себе. Вони живі, нервові, електричні. У руках цих прозаїків на форму сильно тиснуть, щоб побачити, що з цього вийде, і це завжди щось дивовижне. Мова — і, власне, саме життя — виштовхується до своїх зовнішніх меж».

 

До журі Букерівської премії 2023 року входять Есі Едугян, Аджоа Андох, Роберт Вебб, Джеймс Шапіро та Мері Джин Чан. Імʼя переможця або переможниці премії оголосять 26 листопада.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії.

 

Нагадаємо, лавреатом Міжнародної Букерівської премії став болгарський письменник Ґеорґі Ґосподинов.

 

У 2021 році лавреатом Букерівської премії став письменник з Південноафриканської Республіки Деймон Галгут, а у 2022 — шрі-ланкійський письменник Шехан Карунатілака з книжкою The Seven Moons of Maali Almeida («Сім місяців Маалі Алмейди»).

 

Зображення: thebookerprizes.com