EUPL

Оголосили номінантів літературної премії Європейського союзу-2023

08.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.

«Після успішного видання 2022 року, яке внесло зміни в загальну організацію премії, ми з гордістю представляємо сьогодні список із 13 номінантів на видання EUPL 2023, по одному від кожної країни-учасниці. Автори та їхні романи були висунуті національними організаціями, які знають літературну сцену своїх країн і звикли просувати власну літературу за кордоном», — зазначили на сайті премії.

 

Номінанти й номінантки:

 • Вірменія: Lusine KharatyanՍԻՐԻԱՎԵՊ (Сирійська справа), Видавництво: Граніш;
 • Хорватія: Martina VidaićStjenice (Клопи), Видавництво: Naklada Ljevak;
 • Кіпр: Χάρη Ν. Σspanού (Hari N. Spanou), Φυλάκιο (The Outlook), видавництво: Εκδόσεις Αιγαίον (Aegan Publications);
 • Чехія: Ondřej Štindl, Tolik popela (So Much Ash), видавництво: Argo;
 • Естонія: Tõnis TootsenAhvide pasteet. Ühe ahvi mälestusi ja mõtteid (Pâté of the Apes: One Primas Thoughts and Memories) , видавництво: Kaarnakivi Seltsi Kirjastus;
 • Фінляндія: Iida RaumaHävitys (Знищення), видавництво: Siltala Publishing;
 • Франція: Maud Simonnot, L’heure des oiseaux (Година птахів), видавництво: Editions de l’Observatoire;
 • Косово: Ag ApolloniKësulëkuqja, përrallë për të rritur (Червона шапочка, казка для дорослих), видавництво: Bard Books;
 • Ліхтенштейн: Anna OspeltFruhe pflanzung (Рання посадка), видавництво: Limmat;
 • Люксембург:  Jeff SchinkerMa vie sous les tentes (Моє життя в наметах), видавництво: Hydre Éditions;
 • Чорногорія: Ilija ĐurovićSampas, видавництво: Treći Trg;
 • Польща: Sabina JakubowskaAkuszerki (Акушерки), видавництво: Grupa Wydawnicza Relacja;
 • Швеція: Marit KaplaKärlek på svenska (Кохання шведською), видавництво: Teg Publishing.

 

 

Сім членів журі тепер ухвалять рішення щодо лавреата/лавреатки разом із визнанням п’яти спеціальних згадок протягом наступного місяця. Переможець премії EUPL 2023 року та п’ять спеціальних відзнак будуть оголошені 28 квітня під час церемонії оголошення на Лейпцизькому книжковому ярмарку.

 

Рікардо Франко Леві, президент Федерації європейських видавців, зазначив: «Сьогодні життя 13 нових авторів зміниться на краще. Їх уже впізнали та похвалили на їхній території, а тепер ми висвітлюємо їх для видавців у Європі та за її межами, щоб перевірити їхній профіль, прочитати великі перекладені уривки, які незабаром будуть доступні, і розглянути можливість розширення їхніх списків новими голосами».

 

European Union Prize for Literature — заснована 2009 року щорічна ініціатива, яка відзначає видатних авторів художньої літератури у  41 країні, що беруть участь у програмі Європейського Союзу «Креативна Європа».

 

Премія має на меті підкреслити багатство та різноманітність сучасної європейської літератури, а також привернути увагу до унікальної культурної та мовної спадщини континенту. Премія скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи.

 

Відповідно до правил премії, номінант може бути автором не менше двох, але не більше чотирьох виданих оригінальних книжок.

 

Нагадаємо, 2022 року роман «Спитайте Мієчку» отримав спецвідзнаку літературної премії Європейського союзу.

 

Як відомо, у 2019 році Галина Шиян стала лавреаткою літературної премії EUPL за роман «За спиною». Це був перший рік, коли Україну запросили до участі в процедурі присудження Літературної премії Європейського Союзу.

 

Чільне зображення: fep-fee.eu