* ESC - закрити вікно пошуку
Ґете-Інститут
Оголосили програму України на Лейпцизькому книжковому ярмарку
17.03.2025
На Лейпцизькому книжковому ярмарку у Німеччині Україна матиме спеціальну літературну програму та національний стенд. Про це Читомо повідомили у Goethe-Institut.
У межах літературної програми «Голоси стійкості та культурного відновлення», створеної Goethe-Institut в Україні спільно з Українським інститутом книги, Українським інститутом, Мистецьким арсеналом, Meridian Czernowitz, Федеральним центром політичної освіти та translit eV, представлять низку літературних заходів. Вони відбудуться на національному стенді України за номером D309 (хол 4).
«Для України культура нерозривно пов’язана зі стійкістю, ідентичністю та виживанням. І цього року Українська сцена на Лейпцизькому книжковому ярмарку надає платформу українським інтелектуалам, авторам і правозахисникам для того, щоб їхні голоси були почуті», — зазначили в організації.
На ярмарку будуть 9 українських видавництв:
- «Моя книжкова полиця»;
- «Час майстрів»;
- «Ранок»;
- «Час Змін Інформ»;
- «Білка»;
- Probooks;
- видавничий дім «АДЕФ-Україна»;
- німецько-український журнал Gel[:b]lau;
- українська культурно-освітня організація Oseredok Leipzig e.V.
На ярмарку презентують нові видання українських книжок німецькою мовою, серед яких переклад книги про Мустафу Джемілєва, перевидання книжки Оксани Забужко, твори Тамари Дуди, Станіслава Асєєва, лавреата Шевченківської премії Павла Казаріна.
Окрім того, важливою частиною стенду стане Українська сцена, де відбудуться читання, панельні дискусії та презентації.
Серед ключових спікерів триденних подій на Українській сцені: правозахисник, військовий та колишній російський політв’язень Максим Буткевич, письменниця та режисерка Ірина Цілик, журналіст, письменник та колишній політв’язень Станіслав Асеєв, письменниця Оксана Забужко, журналіст Павло Казарін та інші.
Серед подій:
27 березня — подія під час відкриття національного стенда «Українські історії опору й ідентичності» та промова Максима Буткевича
27 березня — публічна розмова з авторкою та режисеркою Іриною Цілик «Тонкий лід»
28 березня — читання та обговорення книжки «Погляд на жінок, погляд на війну» Вікторії Амеліної
28 березня — читання та обговорення книги «У правильному місці. Український миротворець на війні» Максима Буткевича.
29 березня — панельна дискусія «Майбутнє, якого ми прагнемо»
30 березня — дискусія «Ключове слово: свобода — хто ми після всього цього?»
Повну програму, що складається з 25 подій, можна переглянути за посиланням.
Крім того, спільно з Pictoric Illustrator Club Мистецький арсенал представить міжнародну виставку ілюстрації «Життя на межі» — діалог з художниками з країн-партнерів, можливість обговорити важливі теми мовою ілюстрації. Кураторами виставки стануть Олег Грищенко, Анна Сарвіра й Олена Старанчук.
Лейпцизький ярмарок входить до десятки найбільших організаторів виставок у Німеччині та до 50 найбільших у світі. Заходи в межах ярмарку проходять як в Лейпцигу, так і у різних містах Німеччини та за кордоном. Це важливе місце зустрічі для діячів книжкової та медійної індустрії, торговий ярмарок для читачів, авторів та видавців. Ярмарок презентує весняні новинки, актуальні теми та тенденції, демонструє молоду німецькомовну літературу, а також нові твори з Центральної та Східної Європи.
Як повідомлялося, у 2020, 2021 та 2022 роках ярмарок не проводили. Програму України на ярмарку в 2023 році можна переглянути тут. Програму українського стенду у 2024 році читайте тут.
Читайте також: Лейпцизький книжковий ярмарок: як Україні говорити з німцями про війну
Фото: Goethe-Institut Ukraine
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості

229
Лейпцизька книжкова виставка
Книжковий Лейпциг-2025: чутливі читачі і складні питання
02.04.2025 - Вікторія Фещук
131
Лейпцизька книжкова виставка
На Лейпцизькій книжковій виставці зафіксували рекорд відвідувачів
01.04.2025 -