PEN Ukraine

Оголосили збір коштів на фестиваль, заснований Вікторією Амеліною

06.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ПЕН оголосив збір коштів, щоб підтримати Нью-Йоркський літературний фестиваль. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.

«Через геноцидальну війну росії проти нашої країни з 2022 року фестиваль не міг відбуватися у прифронтовому Нью-Йорку, але Вікторія й далі працювала над багатьма важливими культурними та освітніми ініціативами в рамках фестивалю. Понад усе ми б хотіли, щоби справа її життя тривала. Тож хочемо попросити всіх, у кого є така змога, підтримати Нью-Йоркський літературний фестиваль», — зазначили у ПЕН.

 

Кошти збирає одна з кураторок проєктів Нью-Йоркського літературного фестивалю Ольга Русіна. Гроші перерахують на статутну діяльність ГО «Нью-Йоркський літературний фестиваль» після переоформлення рахунків організації.

 

Долучитися до збору можна за посиланням (номер монобанки 5375 4112 0732 8878). 

 

Валютний рахунок за посиланням.

Вікторія Амеліна — письменниця, членкиня Українського ПЕНу.

 

У 2014 році Вікторія Амеліна дебютувала у літературі з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», що вийшов у видавництві «Discursus». Роман увійшов у десятку рейтингу «ЛітАкцент–2014». У 2014 вона стала лавреаткою національної премії «Коронація Слова» за лірику. У 2015 призупинила кар’єру в IT заради письменницької роботи.

 

У 2017 році вийшов її роман «Дім для Дома», що увійшов до коротких списків премій ЛітАкцент року та премії Міста Літератури ЮНЕСКО, літературної премії Європейського Союзу. Авторка книжки для дітей «Е-е-есторії екскаватора Еки». 2021 року стала лавреаткою премії імені Джозефа Конрада.

 

Окрім того, Вікторія Амеліна — співзасновниця Нью-йоркського літературного фестивалю. Вона загинула 1 липня внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська.

 

Нагадаємо, раніше Український ПЕН оголосив про початок благодійного збору для придбання житла для матері та сина загиблого письменника Володимира Вакуленка.

 

Читайте також: Справжні історії: як пройшов перший літературний фестиваль в українському Нью-Йорку

 

Чільне фото: Facebook/Нью-Йоркський Літературний Фестиваль