Бердянськ

Окупанти привласнюють медіа для поширення пропаганди та вимикають соцмережі

12.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На окупованій території Донецької області заблокували доступ до соціальних мереж Facebook та Instagram, а в тимчасово окупованому росією Бердянську Запорізької області росіяни захопили місцеве радіо. 

«Окупаційна адміністрація ОРДО заблокувала доступ місцевих мешканців до соціальних мереж Facebook та Instagram. Загарбники вважають, що компанія Meta дозволяє у своїх соцмережах заклики до насильства щодо російськомовних користувачів і тому становить загрозу для її мешканців», — повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова щодо ситуації на Донеччині.

 

Вона наголосила, що відключення соціальних мереж призведе до значного ускладнення комунікації з рідними для населення області та суттєво обмежить можливість отримувати доступ до суспільно-важливої інформації від державних органів.

 

Щодо ситуації у Бердянську, то для поширення пропаганди окупанти перейменували назву радіостанції на «Свободный Бердянск». Крім того, у місті повністю відсутній український мобільний зв’язок та частково інтернет. 

 

Бердянськ став одним з перших окупованих міст Запорізької області. Перші новини про захоплення окупантами радіостанції «Азовська хвиля» надійшли 8 березня. Тоді ж стало відомо про те, що  російські військові захопили в Бердянську будівлю місцевого  медіахолдингу «ПРО100». До складу медіахолдингу входять телекомпанія «ЮГ» радіостанція «Азовська хвиля», газети «Бердянські відомості» та «Відомості Півдня». Після захоплення керівники медіахолдингу ухвалили рішення тимчасово зупинити роботу. 

 

У Бердянську майже не залишилося українського мовлення. Окупанти запустили трансляцію російських каналів. 

 

Зазначимо, у  Запоріжжі запрацював інформаційно-гуманітарний центр Бердянська.

 

Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Мелітополі під брендом місцевої газети росіяни друкують агітки. Така ж ситуація і в Маріуполі. 

 

Джерела: фейсбук Людмили Денісової, Запорізька обласна військова адміністрація

 

Чільне фото: news.informer.od.ua