Абрис

Пішов із життя літературний редактор Юрій Григор’єв

28.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 84-му році життя помер літературний редактор Юрій Григор’єв. Про це повідомив Олександр Афонін, директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Юрій Григор’єв 60 років пропрацював у книговидавничій галузі, був заступником, а потім й головним редактором видавництва НАН України «Наукова думка», а також головним редактором і директором видавництва гуманітарної літератури «Абрис».

 

Через редактуру Юрія Григор’єва пройшла велика кількість літературних творів українських та закордонних авторів, а також наукових праць.

 

«Юрій Еммануїлович був яскравим представником дійсно професійної вітчизняної редакторської школи і дав путівку в життя десяткам нових літературних редакторів, які сьогодні успішно реалізують свої знання і вміння на благородній ниві книговидання. До останніх днів свого життя Юрій Еммануїлович, хоч і мав проблеми зі здоров’ям, відгукувався на звернення видавництв, коли вони потребували високоякісного редакторського опрацювання оригінальних текстів і перекладів з іноземних мов», – зазначає Олександр Афонін на офіційній сторінці Асоціації у фейсбуці.

 

Два роки тому Юрій Григор’єв зламав шийку стегнової кістки лівої ноги. Того разу вузьке коло друзів зібрало значні коштина на операцію в Інституті ортопедії АМН України, але у 2020-му редактор отримав повторну травму, але вже на правій нозі, що потребувало аналогічної складної та вартісної операції. Фактично він не мав змоги рухатися.

 

Раніше повідомлялося, що у Львові на 57-му році життя помер Роман Садловський, український поет та графік, учасник літературного угруповання «ЛуГоСад».

 

Як повідомлялось, у листопаді пішов із життя український перекладач-сандинавіст Лев Грицюк.