втрати

Пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик

02.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 78 років пішов з життя поет і прозаїк Василь Довжик. Про це у фейсбуці повідомив відповідальний секретар Національної спілки письменників України Микола Гриценко.

 

Василь Довжик (Василь Должиков) — письменник, перекладач, драматург; актор театру і кіно, радіожурналіст; ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України, член Національної спілки письменників (1980), Національної спілки театральних діячів. 

 

Він народився 9 червня 1943 року в селі Пристайлове Лебединського району Сумської області.

 

Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. Працював у театрі «Слово» при Спілці письменників України, знімався у кіно. 

 

Автор книжок «Перерваний урок», «Кам’яна дуга над безоднею», «Щедрий вечір» та інших. Переклав для театру близько 20 п’єс. Лавреат літературно-мистецьких премій імені Лесі Українки, імені Остапа Вишні, імені Михайла Старицького, імені Степана Олійника, імені Олександра Копиленка та імені Василя Юхимовича.

 

У літературному доробку – переважно твори для дітей. Автор авдіоначитки сучасної й класичної української літератури для сліпих.

 

У 2006 році отримав почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2013-му став лауреатом Міжнародної премії «За доброчинність» Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата», у 2016-му – премії Фонду Тараса Шевченка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

 

Нагадаємо, у травні пішов з життя український письменник та сценарист Сергій Дяченко. У 2021 році помер Володимир Рутківський, автор десятка пригодницьких повістей для дітей і підлітків.