втрати

Помер львівський письменник-шістдесятник Роман Хоркавий

20.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові помер письменник Роман Хоркавий. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його племінник, громадський діяч Юрій Волощак.

19 липня на вісімдесятому році життя помер письменник Роман Хоркавий. Похорон відбудеться 20 липня у Львові, в храмі Пресвятої Богородиці-Володарки України.

 

Роман Хоркавий народився 12 серпня 1940 року у Львові. У 1962 році з відзнакою закінчив німецьке відділення факультету іноземних мов Львівського державного університету імені Івана Франка.

 

Викладав німецьку та англійську мови у середніх та вищих навчальних закладах Львова. У 1967 році його вперше арештували. У 1972 році арештували вдруге з політичних мотивів та звільнили з посади викладача Львівської Політехніки заборонивши офіційно займатися педагогічною і науковою діяльністю. Наприкінці 195о-их почав літературну діяльність: переклади з латинської, німецької, англійської, російської та польської мов. У 1960-их став автором самвидавів під псевдонімом Євген Корда. У його творчому доробку понад 80 творів: драми, вірші, байки, есе, оповідання.

 

У 1990-их роках був літературним редактором релігійної газети «Вірую», журналу «Світ дитини», головним редактором релігійно-педагогічної газети «Діти Марії», науковим співробітником Львівського обласного науково-методичного Інституту освіти.

 

З 1993 року Роман Хоркавий був членом Національної Спілки письменників України. У 2016 році отримав премію імені Ірини Калинець за активну участь у громадсько-політичному житті України.

 

Додамо, у березні помер колишній голова Львівської організації спілки письменників Левко Різник. У квітні померла львівська ілюстраторка і письменниця Вікторія Ковальчук.