* ESC - закрити вікно пошуку
втрати
Помер письменник Ігор Гаврилюк
14.04.2021У Калуші 14 квітня помер письменник, гуморист, сатирик, член Національної спілки письменників України Ігор Гаврилюк. Про це повідомила пресслужба Калуської міської ради.
16 березня цього року Гаврилюку виповнилося 80 років.
«Обірвалося життя професіонала, і просто хорошої, чуйної людини. Його життєвий шлях – це приклад відданості та гідності, любові до професії та людей. Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Ігоря Івановича», – йдеться у повідомленні.
Ігор Гаврилюк – уродженець села Довжки Калуського району, що на Івано-Франківщині. За освітою – інженер з експлуатації автомобільного транспорту. Мешкав у Калуші з 1968 року. З 1959 по 1968 рік працював на шахтах Донбасу машиністом підземного електровоза та вибійником, також у цей період навчався на вечірньому відділенні гірничо-металургійного інституту. Три роки служив у війську, а після демобілізації, попрацювавши ще кілька років вибійником, переїхав до Калуша.
Член Національної спілки письменників України (з 1985 року). Також був членом першого Крайового Проводу Руху, делегатом установчого з’їзду Руху, делегатом установчого з’їзду Товариства української мови, головував у першому міськрайонному об’єднанні Товариства та співголовував у першому міжрайонному Проводі Руху. Двічі обирався до Івано-Франківської обласної ради (перше та п’яте скликання).
Писати почав у 35 років. Першу книжку прозових гуморесок «Вчений нянь» видав у 42 роки. Другу – «Пунктуація кохання» – у 48. Також авторству Гаврилюка належать збірки «Малі діти — великий клопіт» (віршовані та прозові гуморески і літературні пародії), «Збираниця» (вибрані твори), «Новітня історія України» (сатирична, у віршах, виходила три роки поспіль окремими томами), «І кому ж то президента вдалось подоїти?» (сатиричні вірші), «Шпичаки» (політична сатира), «Прикарпатські браконьєри» (вибрані прозові та поетичні пародії), «Вербові тріолети» (пародії та фейлетони) та книжки для дітей: «Вірші для Солошки», «Сестрички-україночки», «Лікарські рослини», «Брати наші… великі та маленькі», «Загадки» (абетка), «Сестрички-україночки» (вибрані твори), «Хто вночі свистить у ніс?», «Хвалилися окуні», «Наші пернаті друзі», «Казки-розмальовки».
Ігор Гаврилюк писав пародії на твори найвідоміших українських поетів, серед яких чимало лавреатів Шевченківської премії — Дмитро Павличко, Ліна Костенко, Леонід Талалай, Степан Пушик, Дмитро Кремінь, Павло Гірник, Петро Скунць, Володимир Коломієць, Павло Мовчан. Понад 20 разів його сатиричні вірші звучали (виключно з Праги) по всесвітній службі україномовного радіо «Свобода». Свого часу літературні пародії Гаврилюка друкувались у найвідоміших часописах.
Окрім гумору, сатири та пародій, Гаврилюк писав статті та фейлетони на екологічну тематику. Дещо з його доробку перекладалось російською, угорською та білоруською мовами.
Нагадаємо, 4 квітня у Львові внаслідок ускладнень від Covid-19 померла відома художниця Вікторія Ковальчук.
На 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук. На 84-му році життя помер відомий письменник Левко Різник, який 12 років очолював Львівську організацію Національної Спілки письменників України.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості