Добірки

Порошенко назвав книжки 2020-го, які його надихають

12.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

П’ятий президент України Петро Порошенко поділився списком книжок, які його найбільше вразили у 2020 році. Перелік опублікований на сайті ексглави держави.

Вахтанг Кіпіані. Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР (Vivat)

 

«Вважаю цю книгу не лише літературною, а і політичною подією року. «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це — ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень, і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це — реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу у родинній бібліотеці».


 

Читайте також: «Я відмовляюсь від адвоката Медведчука»: що ховає в собі книжка про Стуса

Наталя Гуменюк. Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму (Видавництво Старого Лева)

 
«Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014–2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана».


 

Яніна Соколова, Ольга Купріян. Я, Ніна (#книголав)

 
«Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це — книга, яка змінює. Прочитайте…»


 

Михайло Палінчак. Анамнез

 

«Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди, як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроект «Анамнез» — це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії».

Сергій Жадан, Павло Маков. Постійне місце проживання ( IST Publishing)

 

««Постійне місце проживання» — ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він — щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові».

Оксана Забужко. Планета Полин (Комора)


«Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією Книга року ВВС однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон».
 


 

Читайте також: Прохасько шукає Східну Європу на планеті Полин: нова українська есеїстика

 

«Традиційно в кінці року складаю топ книжок, які приємно вразили та надихали на роздуми та ідеї. Любов до читання – це на все життя», – прокоментував добірку Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Читайте також про його ТОП книжок 2018 року