дерусифікація

Прем’єрка Литви пропонує відмовитися від російської в школах

02.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте підтримує заміну викладання російської мови як другої іноземної в литовських школах на польську. Про це вона повідомила в інтерв’ю польській вільнюській радіостанції Znad Wilii.

«Я думаю, у нашому суспільстві є певне сп’яніння російською культурою. Мене зараз не дивує небажання її промотувати, слухати, читати тощо», — зазначила Шимоніте.

 

Вона наголосила, що підтримує ідею того, аби польської мови було якомога більше в литовських школах як іноземної. За словами міністерки, знайти вчителів польської не складно, адже в Литві є польські школи, де через зменшення кількості дітей учителі можуть перейти на роботу до литовських шкіл.

 

«Хотілося б, щоб у школі, системі освіти, за яку відповідає держава, діти мали кращий вибір, ніж російська — єдина доступна друга іноземна мова, тому що в нас просто немає педагогів, які могли б викладати іншими мовами. Я була б всіма чотирма за те, щоб латиська та польська мови були якомога доступнішими як друга іноземна», — сказала Шимоніте.

 

За даними литовського міністерства освіти, науки і спорту, 2022/2023 навчального року російську мову як другу іноземну обрали майже 15 тисяч учнів шостих класів.

 

Керівництво сфери освіти Литви вже рекомендувало школам відмовитися від російської мови як другої іноземної.

 

Як повідомлялося, раніше відмовитися від російської як другої іноземної планували в Латвії.

 

Читайте також: У Литві вийшов комікс про героїзм українців під час війни

 

Джерело: The Baltic Times

 

Чільна світлина: esa.int