журналісти

Премія Ґонґадзе-2022 оголосила короткий список

03.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Капітула Премії імені Георгія Ґонґадзе визначила короткий список номінантів і номінанток на здобуття відзнаки за 2022 рік. Про це ідеться на сайті премії.

 

До фіналу премії увійшли: 

 

Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, фотограф, військовий кореспондент. Президент Української асоціації професійних фотографів. Разом з Євгеном Малолєткою був єдиним журналістом, який висвітлював блокаду Маріуполя російськими військами для міжнародних видань.

 

Євген Малолєтка – фотокореспондент. Як фрилансер співпрацював з Associated Press, Al Jazeera та Der Spiegel. Напередодні повномасштабного вторгнення росіян прибув до Маріуполя. Понад два тижні разом з Мстиславом Черновим документував наслідки обстрілів міста.

 

Сергій Сидоренко – журналіст, співзасновник та головний редактор видання «Європейська правда» про міжнародну політику та євроінтеграцію. 2021 року його відзначали Національною премією «Високі стандарти журналістики» у номінації «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт». Працював у газеті «Коммерсант-Україна». 

 

Тетяна Трощинська – редакторка щоденної програми «Київ–Донбас» на «Громадському радіо», ведуча прямих ефірів, заступниця головного редактора «Громадського радіо». Авторка тренінгів зі стратегічної, кризової комунікації та конфлікт-менеджменту, з розвитку комунікативних та медіанавичок.

 

Переможця премії оголосять 21 травня, у день народження Георгія Ґонґадзе. Лавреат отримає статуетку та грошову винагороду в розмірі 100 тис. грн.

 

Крім того, Капітула премії посмертно нагородила спеціальною відзнакою фотожурналіста Макса Левіна «за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу». Спецвідзнаку запровадили у 2022 році.

 

Премію імені Георгія Ґонґадзе  у 2019 році заснували PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням Українська правда.

 

Мета Премії – підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи доносити інформацію, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища і спроможні створювати сталість у тому, що роблять.

 

До Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе у 2022 році ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця видання «Українська правда» Олена Притула, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, меценат Премії та представник powered KMBS Alumni platform Антон Артеменко, телеведуча і минулорічна лауреатка Премії Ґонґадзе Мирослава Барчук, релігієзнавець Ігор Козловський, керівниця Київського бюро «Радіо Свобода» Інна Кузнецова, медіаменеджер Зураб Аласанія.

 

Як повідомлялося, Євген Малолєтка і Мстислав Чернов отримали премію німецької медіакомпанії Deutsche Welle «За свободу слова» (Freedom of Speech Award) за висвітлення подій у заблокованому Маріуполі.

 

Лавреаткою премії імені Георгія Ґонґадзе у 2021 році стала Мирослава Барчук. У 2020 році — Павло Казарін, у 2019 — Вахтанг Кіпіані.