Книжковий Арсенал

Програма «Література на експорт» матиме продовження вже цього року

28.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2022 році програма «Література на експорт», що має на меті допомогти українським видавцям продавати права на свої книжки за кордоном, отримала продовження, її матеріали публікуватимуться на Читомо. Оголошує про третій сезон програми Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». 

Основне завдання програми «Література на експорт – 2022» — стимулювати експорт українських видань за кордон та посилити компетенції українських видавців у доланні викликів, пов’язаних з повномасштабною війною.

 

Цьогоріч програму підтримує Європейський Союз, а інформаційно-аналітичним партнером проєкту буде Читомо.

 

У межах «Літератури на експорт – 2022» організатори планують запросити 12 учасників-видавців з України та 6 менторів, які спільно та в межах кожного окремого кейсу випрацюють найефективніші на теперішній час рішення з експорту українських видань.

 

«Цього разу ми запрошуємо до участі в програмі тих, у кого є ідея, кейс, задум проєкту, орієнтованого на експорт, і хто потребує менторської підтримки, поради, додаткових знань та експертного погляду на свою проблему ззовні», – коментує напрямок програми Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 

 

Участь у програмі можуть взяти українські видавці, які мають щонайменше 5 книжок  із потенціалом до продажу прав на них. Реєстрація для учасників за посиланням. 

 

«Література на експорт – 2022» міститиме 2 компоненти: освітній та інформаційно-аналітичний. 

 

Освітній полягає в індивідуальних менторських сесіях від світових та українських експертів, які мають успішний та ефективний досвід роботи з кейсами налагодження експорту українських книжок за кордон від часу повномасштабного вторгнення рф.  Цей компонент відбудеться в онлайн-форматі 19-26 липня.

 

Щодо інформаційно-аналітичного компонента: він включатиме серію текстових матеріалів про можливості експорту українських книжок в умовах повномасштабної війни на базі випрацюваних рішень у межах освітнього компонента. 

 

Матеріали публікуватимуться на Читомо протягом серпня-вересня. 

 

Крім того, під час освітнього компонента КА пропонує видавцям працювати в одному з чотирьох напрямків, що стосуються експорту українських книжок за кордон:

 

  • Прямий продаж друкованих та електронних видань за кордон через сайт видавця. 
  • Продаж прав за кордон, створення та вдосконалення каталогів, пошук контрагентів, робота з іноземними літагентами та видавцями.
  • Митні процедури та юридичні питання продажу книжок за кордон.
  • Співпраця з іноземними книгарнями.

 

Кожен запрошений до програми учасник-видавець матиме змогу працювати в одному з чотирьох напрямків. Напрямок роботи обирається при реєстрації.

 

Програма «Література на експорт», започаткована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» у 2020 році. Вона сприяє налагодженню ефективних зв’язків українських видавців із закордонними бізнес-партнерами та інтеграції українського літературного процесу у світовий.

 

Нагадаємо, що переглянути попередні матеріали програми можна на сайті Читомо.